Na szlaku

Autor: 
Janusz Laska
j-002.jpg
j-006.jpg
j-007.jpg

W Zespole Szkół Społecznych w Kłodzku od bardzo wielu lat działa Klub Ekologiczny, zrzeszający młodzież od klasy 4 podstawówki aż do matury, często też się zdarza, że na ekologiczny szlak wyruszają absolwenci tej szkoły.
W deszczową sobotę 20 czerwca Klub Ekologiczny wyruszył w Góry Stołowe. Woda i wilgoć przeszkadzały tylko przez pierwsze pół godziny, potem wszyscy przyzwyczailiśmy się do spokojnego, ciepłego deszczyku. Tego dnia czekała na wszystkich trasa z Fortu Karola przez Białe Skały, Wielkie Torfowisko Batorowskie, Niknącą Łąkę, Skalne Grzyby, Słoneczne Skałki do Batorówka. Dżdżysty maj i czerwiec zaowocowały bujną roślinnością oraz potokami pełnymi wody. Przemierzamy szlaki Ziemi Kłodzkiej od wielu lat i bardzo się ucieszyliśmy, że koryto Czerwonej Wody na źródliskowym odcinku po raz pierwszy od 2015 roku było wypełnione po brzegi. Może tegoroczne intensywne opady chociaż w części uzupełnią wody gruntowe. Oby.
Rok szkolny 2019-2020 był dla Klubu Ekologicznego nietypowy – wiadomo pandemia! Od września do marca nasze wyjazdy odbywały się bez przeszkód. Kolejno przemierzaliśmy drogi i bezdroża Wzgórz Włodzickich, Gór Bialskich i Śnieżnickich, Wzgórz Lewińskich, Gór Sowich, Masywu Śnieżnika i Gór Bystrzyckich. W marcu wyprawy klubowe zostały zastopowane przez pandemię koronawirusa. A w czerwcu – podsumowaliśmy ten rok na wypadzie w Góry Stołowe. Oczywiście mamy też plany na wakacje. Chcemy zrealizować projekt terenowy pod tajemniczą nazwą „Dzika Ziemia Kłodzka”.

Wydania: