Tydzień Bibliotek – Zasmakuj w bibliotece

Autor: 
Klaudia Lutosławska-Nowak
tydzień bibliotek1.jpg

Za nami Tydzień Bibliotek, który w tym roku obchodzony był pod hasłem Zasmakuj w bibliotece. Rozpoczął się 8 maja 2020 r., dniem Bibliotekarzy i Bibliotek i pomimo epidemicznej sytuacji dotarły do nas życzenia od Czytelników. Bardzo za nie dziękujemy. Ale największą niespodzianką dla bibliotekarzy oraz czytelników była możliwość otwarcia naszej placówki (oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa). Wszystkie działania związane z Tygodniem Bibliotek odbyły się w zupełnie nowej wirtualnej przestrzeni. Okazało się, że nasi użytkownicy czują się w niej świetnie.
Dużym zainteresowaniem cieszył się facebookowy konkurs z nagrodami książkowymi pt: Literatura na talerzu. Zadaniem konkursowym było na podstawie cytatu i przepisu kulinarnego, zaczerpniętego z literatury pięknej, wskazanie autora i tytułu książki. Codziennie było kilka odpowiedzi i tylko jeden cytat nie został rozpoznany.
W cyklu: Rozsmakuj się w literaturze zaprezentowaliśmy wątki kulinarne w prozie zaprzyjaźnionych z biblioteką autorów m.in. Agnieszki Urbańskiej, Lidii Amejko, Tomasza Duszyńskiego, Macieja Bobuli, Łady Ponikowskiej i Marty Zilbert oraz Tomasza Pawlęgi.
W cyklu Kulinarne Wspomnienia podzieliliśmy się migawkami z akcji czytelniczych, w których motywem przewodnim było przyrządzanie potraw. Stworzyliśmy też facebookową giełdę Wymieńmy się przepisem.
Zainteresowanych naszymi postami było od 123 do 593 odbiorców. W związku z tym będziemy dalej korzystać z tej formy kontaktu z naszymi Czytelnikami.

Wydania: