Barwy świąt w bibliotece w Jaszkowej Górnej

Autor: 
inf.MH
2choinki.jpg

Święta Bożego Narodzenia powinny kojarzyć się z dwoma kolorami: zielonym i czerwonych. To w tych barwach najczęściej przygotowywane są ozdoby świąteczne. Zieleń jest symbolem nadziei i wierności, natomiast czerwień to symbol krwi Chrystusa.
W bibliotekach trwały przygotowania do świąt. Rozmawialiśmy z czytelnikami o polskich tradycjach, przygotowywaliśmy przeróżne ozdoby i stroiki, czytaliśmy tematyczną literaturę. Prowadziliśmy warsztaty artystyczne. I tak…
We wtorek 10 grudnia 2019 seniorzy z Dziennego Domu Seniora z Jaszkowej Górnej wzięli udział w świątecznych warsztatach String.Art. Panie i panowie pod kierunkiem dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko Marioli Huzar oraz bibliotekarki jaszkowskiej filii Urszuli Ososko najpierw przybijali gwoździe do deseczek, według szablonu z choinkami. 
Potem zaplatali kolorowe nitki na gwoździe, tak żeby powstał na nich wzór. Praca wymagała cierpliwości i ostrożności. Seniorzy bardzo sprawnie posługiwali się młotkiem i gwoździami. Radzili sobie bardzo dobrze z każdym etapem pracy. Jest to technika, z którą po raz drugi mieli do czynienia. Powstały ciekawe motywy choinkowe, którymi seniorzy pochwalą się w swoich rodzinnych domach. Brawo!!!

Wydania: