Świąteczny string.art. w Starym Wielisławiu

Autor: 
inf.MH
30swieta.jpg

String.Art. na stałe zagościł w Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko, bo jego możliwości są nieograniczone. Tym razem dyrektor Biblioteki Mariola Huzar wraz z mobilnym warsztatem rękodzielniczym przyjechała do biblioteki w Starym Wielisławiu.
Odbiorcami zajęć byli uczestnicy miejscowych Warsztatów Terapii Zajęciowej, którzy po raz pierwszy zderzyli się z taką techniką artystyczną. Każda osoba za pomocą młotka, gwoździ i kolorowych nitek pracowała z ogromnym zaangażowaniem nad świątecznym obrazkiem lub pięknym sercem na desce.
Od tych stuków i puków na regałach bibliotecznych dało się odczuć lekkie wstrząsy i szeleszczenie kartek, które z zainteresowaniem przyglądały się, co też się tu dzieje… Moderatorem string. art.-u była dyrektorka Biblioteki, a osobami wspierającymi bibliotekarka Ewa i panie opiekunki WTZ.
- Przy tego typu pracy nikt się nie nudzi, bo sytuacja jest ciągle rozwojowa i zależy od nas samych. Warsztaty rozwijają sprawność manualną. Wymagają koncentracji i uwagi. Wyrabiają zmysł estetyczny. Rozwijają umiejętności i zdolności artystyczne. Pobudzają wyobraźnię i inspirują do kreatywnego myślenia. Natomiast duma i zadowolenie z tego, co zrobili uczestnicy jest #największą#wartością# – podkreśla Mariola Huzar.

Wydania: