Nasi na międzynarodowym festiwalu w Nachodzie

Autor: 
Adam Kwas

W połowie maja kłodzki Zespół Szkół Specjalnych wystąpił w X. Teatralno-Muzycznym Festiwalu pod hasłem „Taneczna podróż po Europie” w partnerskim mieście Kłodzka – Nachodzie. Jak co roku organizatorem tego wydarzenia był Zespół Szkół im. Josefa Zemana w Náchodzie, w ramach dużego tamtejszego festiwalu artystycznego „Náchodská Prima Sezóna”.
Po raz kolejny w nachodzkim „Beranku” uczniowie 12 szkół specjalnych z Regionu Královohradeckiego – w tym naszej z Polski – prezentowali teatralne, muzyczne i taneczne popisy, które poprzedził występ znanych czeskich artystów z utworami z czeskiego musikalu „Děti Ráje” (Rajskie dzieci).
Prawie rok trwały przygotowania pod kierownictwem pani Magdaleny Litwin, w których uczestniczyła znaczna część uczniów naszej Szkoły, wspierana przez nauczycielki i obsługę Szkoły. Wcześniej wystąpiliśmy w Nowej Rudzie w integracyjnym Festiwalu „Pod Dobrym Aniołem” organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych Zgromadzenia Sióstr Św. Teresy od Dzieciątka Jezus ze Ścinawki, zdobywając doświadczenie i pierwsze miejsce.
W Nachodzie prezentowaliśmy wiązankę tańców europejskich, które bardzo podobały się publiczności. Nagrodą był werdykt jury przyznający naszemu zespołowi pierwsze miejsce, które zresztą sprawiedliwie otrzymali wszyscy występujący festiwalowicze, poza zdobywcą Grand Prix Festiwalu, którym okazała się Szkoła im. Josefa Zemana z Nachodu.

Wydania: