Wieści z Gminy Nowa Ruda

Autor: 
inf.GNR
1AKTYWNE KLUBY I ORGANIZACJE.jpg
2GMINA NOWA RUDA. FESTIWAL LITERACKI NAGRODZONY - Stow.jpg
3GMINA NOWA RUDA.jpg

* GMINA NOWA RUDA. AKTYWNE KLUBY I ORGANIZACJE
W Gminie Nowa Ruda przyznano promesy klubom sportowym na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu oraz pozostałym organizacjom pozarządowym na zadania publiczne.
Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska ogłosiła konkursy na realizację ośmiu zadań publicznych w 2019 roku. W jego wyniku organizacje otrzymały łącznie 73.000,00 zł m.in. na ochronę i promocję zdrowia, w tym działalność leczniczą, podtrzymywanie tradycji narodowej i regionalnej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, działanie na rzecz osób w wieku emerytalnym, upowszechnianie i ochrona praw konsumentów, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, przeciwdziałanie patologiom społecznym i prowadzenie 4 świetlic.
Także kluby sportowe zostały dofinansowane z budżetu Gminy Nowa Ruda, mając do dyspozycji 60.000,00 zł.
* GMINA NOWA RUDA. KSIĄŻKI, NARTY I BAL
Podczas tegorocznych ferii odbyło się wiele bezpłatnych zajęć dla dzieci. Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kł. zorganizowało w kilku wsiach na terenie gminy różnorodne zajęcia, m.in. plastyczne i sportowe. Największym zainteresowaniem cieszyła się nauka jazdy na nartach na stoku w Sokolcu. Duża grupa dzieci wzięła także udział w balu karnawałowym zorganizowanym przez Centrum Kultury oraz Sołtysa Wojciecha Kuterę. W piątek, 1 lutego, w Sali Myśliwskiej w Woliborzu zabawom nie było końca. Ponadto, w ramach tegorocznych ferii w środę, 6 lutego w Świerkach oraz w Ludwikowicach Kł. odbyły się zajęcia ruchowe dla dzieci pn. „Fit Kids”.
Biblioteka Publiczna działająca przy Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda poza różnorakimi atrakcjami, zorganizowała Dzień Bezpiecznego Internetu. Wyświetlono dwa filmy edukacyjne „Zamiast hejtu-dodaj znajomego” i „Dzień z życia”.
W wesołej atmosferze seniorzy, dzieci i młodzież uczyli się jak uważać na siebie serfując w sieci. Ciekawe zajęcia odbyły się także w Nowej Wsi Kł. i Czerwieńczycach. Tam dzieci przygotowywały słone przekąski w ramach warsztatów pn. Popcornove Love.
* GMINA NOWA RUDA. FESTIWAL LITERACKI NAGRODZONY
W poniedziałek, 28 stycznia Stowarzyszenie Góry Babel otrzymało nagrodę Starosty Kłodzkiego „Róża Kłodzka” za organizację Festiwalu Góry Literatury. Olga Tokarczuk, Beata Kłossowska-Tyszka oraz Karol Maliszewski odbierając nagrodę, dziękowali za wsparcie wójt Gminy Nowa Ruda Adriannie Mierzejewskiej.
- W tym roku mija 5 lat, od kiedy Stowarzyszenie Góry Babel zaprosiło nas do współtworzenia Festiwalu Góry Literatury. To dla nas wielki zaszczyt, tym bardziej dołączamy się do gratulacji i dzielimy się ogromną radością z otrzymanej nagrody. Korzystając z okazji, pragnę raz jeszcze z całego serca podziękować niezastąpionym Pracownikom Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda w Ludwikowicach Kłodzkich za ich poświęcenie i wkład pracy we współorganizację Festiwalu. Kochani! Jesteście niezrównani, jestem z Was dumna! – podkreśla dyrektor Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda Gabriela Buczek.
Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach od 13 do 20 lipca, m.in. we Włodowicach i Ludwikowicach Kł.. Serdecznie zapraszamy!
* GMINA NOWA RUDA. SPOTKANIE NOWOROCZNE W WOLIBORZU
W sobotę, 26 stycznia w Woliborzu, Koło Gospodyń Wiejskich „Woliborzanki” zorganizowały spotkanie noworoczne dla zaprzyjaźnionych zespołów. W Sali Myśliwskiej wystąpiły, poza gospodarzami: zespół „Marzenie” z gminy Kłodzko, zespół „Cicha Woda” z Udanina i „Macieje” z Ostroszowic. Paniom z KGW z Woliborza życzymy kolejnego roku bogatego w ciekawe wydarzenia.
* GMINA NOWA RUDA. INWESTYCJA WYRÓŻNIONA
Jest nam niezmiernie miło, że gminna Wieża Widokowa na Włodzickiej Górze otrzymała nominację do ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Wieża została odbudowana w 2018 roku. Inwestorem jest Gmina Nowa Ruda, wykonawcą firma Noir Michał Fugowski ze Świerków, a projekt wykonała firma Decoro Izabeli Sehn-Wójcik.
Od października ubiegłego roku wieża udostępniona jest bezpłatnie dla turystów odwiedzających Wzgórza Włodzickie o każdej porze roku.

Wydania: