Wieści z Gminy Nowa Ruda

Autor: 
inf.GNR
1-OSP WOLIBÓRZ Z NOWYM WOZEM BOJOWYM.jpg
2-Gmina Nowa Ruda oficjalnym właścicielem nowej siedziby2.jpg
3-Organizujemy drugi najlepszy bieg w kraju.jpg
4-Dzieci ozdobiły choinkę w urzędzie.jpg

ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzę zdrowia, sił i wielu wspaniałych chwil spędzonych z wnuczkami i wnukami. - Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska
* FERIE NA NARTACH
Wójt Gminy Nowa Ruda zaprasza na narty do Sokolca, Jugowa i Przygórza. Wybierz jeden z trzech ośrodków nar-ciarskich i szusuj w Górach Sowich. Trasy mają po ok. pół kilometra długości i cechuje je krótki czas oczekiwania w kolejkach na wjazd wyciągiem. Najwyżej położona stacja znajduje się na wysokości 860 m n.p.m. Aby poprawić warunki zjazdowe i zadbać o komfort narciarzy, trasy są naśnieżane i oświetlane po zmroku.
* OSP WOLIBÓRZ Z NOWYM WOZEM BOJOWYM
Strażacy z Woliborza cieszą się teraz najnowocześniejszym wozem bojowym w Gminie Nowa Ruda. A mieszkańcy okolicznych wsi mogą czuć się bezpieczniej.
Średni wóz bojowy MAN TGM, z napędem 4x4, przystosowany jest do jazdy w trudnym terenie. Wyposażono go m.in. w wyciągarkę, wysuwane lampy do oświetlenia miejsca zdarzenia, zbiornik o pojemności 3,5 tys. litrów, wąż o długości 60 m i funkcję ograniczania stref skażeń – za pomocą zraszaczy pneumatycznych załączanych z kabiny.
Zakup pojazdu za 787.508,00 zł możliwy był dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z kilku źródeł:
- z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska (WFOŚ) 188.000,00 zł;
- z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji 212.000,00 zł;
- z Gminy Nowa Ruda 357.508,00 zł, z czego 50.000,00 zł Gmina pozyskała z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego (UMWD).

* Gmina Nowa Ruda oficjalnym właścicielem nowej siedziby
Urząd Gminy Nowa Ruda ma wreszcie własną siedzibę. 28 listopada br. Wiesław Zawiślak, dyrektor wydziału nieruchomości, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Kłodzku i zarazem Skarb Państwa, przekazał aktem notarialnym na rzecz Gminy Nowa Ruda budynek należący wcześniej do Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Kłodzku z siedzibą w Nowej Rudzie, przy ulicy Niepodległości 2. Jego przejęcie to efekt wieloletnich starań wójt Adrianny Mierzejewskiej, która od momentu pojawienia się informacji o planowanym przeniesieniu Wydziału Ksiąg Wieczystych, rozpoczęła rozmowy z prezesami sądów wszystkich szczebli, urzędnikami Ministerstwa Sprawiedliwości oraz zabiegała o wsparcie udzielone m.in. przez posła Michał Dworczyka, szefa kancelarii Rady Ministrów.
Otrzymany budynek będzie także miejscem działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pomysł przeniesienia GOPS-u poparł również Starosta Kłodzki, co znalazło odzwierciedlenie w akcie notarialnym. Już w najbliższym czasie rozpocznie się proces adaptacji budynku i jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to urząd i GOPS rozpoczną pracę w nowym miejscu w połowie przyszłego roku. Bezpłatne uzyskanie budynku sprawi, że gmina nie poniesie kosztów zakupu nieruchomości, a jedynie koszty prac adaptacyjnych i modernizacyjnych. Kolejną korzyścią będzie brak konieczności płacenia czynszów za wynajmowanie dotychczasowych pomieszczeń w Nowej Rudzie i Nowej Rudzie-Słupcu. Uzyskanie nowej siedziby dla obu instytucji zapewni dogodniejszy dojazd środkami komunikacji zbiorowej, a dla osób przyjeżdżających pojazdami prywatnymi, możliwość zaparkowania pojazdów na parkingu znajdującym się w jej pobliżu.

* Organizujemy drugi najlepszy bieg w kraju
Niebywały sukces stał się udziałem organizatorów z Centrum Kultury w Ludwikowicach Kł. Na tegorocznej Wielkiej Gali Biegów Górskich w Ustroniu, Bieg na Wielką Sowę po raz trzeci z rzędu uznany został za najlepszy polski bieg alpejski, zdobywając Złotą Kozicę, a Górski Bieg Niepodległości znalazł się na trzecim stopniu podium w kategorii biegów anglosaskich, otrzymując Brązową Kozicę. Natomiast wśród wszystkich biegów górskich, które odbyły się w Polsce w 2018 roku, a było ich ponad 300, w kategorii open – Bieg na Wielką Sowę zajął drugie miejsce, natomiast Górski Bieg Niepodległości – ósme!
- To zasłużona nagroda i wielki sukces dyrektor Gabrieli Buczek oraz zaangażowanych w organizację pracowników Centrum Kultury, szczególnie Edwarda Kozłowicza – dodaje wójt Adrianna Mierzejewska.

* Mikołajki w DPS Ludwikowice Kł.
Dyrektorce DPS w Ludwikowicach Kł., s. Monice Pampuch i dyrektorce Niepublicznych Szkół Specjalnych, Ewie Postół dziękuję za zaproszenie na zabawę mikołajkową. U Was, jak zawsze, panuje wspaniała domowa atmosfera. To dom pełen miłości i szacunku. Opiekunowie wykazują wiele cierpliwości, a dzieci promienieją szczerą radością. Przebywanie u Was to niezwykła przyjemność. - Wójt Adrianna Mierzejewska

* Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy
W sobotę, 8 grudnia w sali Centrum Kultury w Ludwikowicach Kł. miał miejsce gminny Jarmark Bożonarodzeniowy. Jak co roku, nie zabrakło ręcznie wykonanych ozdób, kartek świątecznych, oscypków i pierogów oraz innych przysmaków. W świąteczną atmosferę wprowadził zebranych także taniec i śpiew. Na scenie wystąpiły m.in. dzieci ze szkoły podstawowej w Ludwikowicach Kł. i sekcji CKGNR, prowadzonej przez Agnieszkę Mróz.
Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego Komisja Gminnego Konkursu Plastycznego „Kartka Bożonarodzeniowa” nagrodziła laureatów. Na konkurs nadesłano ponad 100 prac ze szkół podstawowych samorządowych oraz niepublicznych, przedszkoli oraz Niepublicznej Szkoły Specjalnej z Ludwikowic Kł. Nagrodzono także laureatów w konkursie na bożonarodzeniowe dzieło artystyczne, w ramach 4. Festiwalu Artystycznego. Zwycięzcom gratulujemy, a wystawcom, występującym i gościom odwiedzającym stoiska dziękujemy za przybycie!

* KJS 7 Jugowska Barbórka – 5 runda DLR 2018
W sobotę, 8 grudnia w Jugowie zakończono sezon rajdowy. Organizatorzy, Rajdowy Jugów, podziękowali wójt Adriannie Mierzejewskiej za wsparcie ich działań. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy sukcesów w kolejnym sezonie!
Dzieci ozdobiły choinkę w urzędzie
Przedświąteczna atmosfera i mnóstwo radości zagościły na dobre w Urzędzie Gminy. A to dzięki dzieciom i dorosłym skupionym wokół Stowarzyszenia Przyjaciół Jugowa. Kreatywni najmłodsi członkowie Stowarzyszenia przygotowali własnoręcznie kolorowe łańcuchy, bombki, gwiazdki i mikołaje i przyozdobiły nimi zielone drzewko.
Wójt Adrianna Mierzejewska dziękuje pani Marzenie Sarysz za pomoc w realizacji tej pięknej inicjatywy.

* Dzień Górnika
We wtorek, 4 grudnia, hołd pod pomnikiem Górnika w Nowej Rudzie-Słupcu złożyli zastępca Wójta Gminy Nowa Ruda Ryszard Czerewaty i radny Rady Powiatu Kłodzkiego Paweł Szafran. Wójt Adrianna Mierzejewska spotkała się z górnikami z Dzikowca i Jugowa.

* 310 GODZIN DLA DZIECI
Zakończyły się tegoroczne zajęcia w ramach projektu „Lokalny Animator Sportu”.
Animatorzy, panowie Andrzej Pasek i Krzysztof Pasek, otrzymali podziękowania z rąk wójt Adrianny Mierzejewskiej oraz kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych Izabeli Słowek-Chorób.
Wójt podkreśliła, jak ważna była praca Animatorów na boisku Orlik, którzy swym zaangażowaniem zachęcali do aktywnego spędzania wolnego czasu. Szczególną jednak uwagę zwróciła na to, że okazali się oni być nie tylko trenerami i instruktorami, ale przede wszystkim ludźmi sportu z powołania i pasji.

Wydania: