Wieści z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie

Autor: 
ZSA
Boż0.jpg
Boż1.jpg
Boż2.jpg

* DRUŻYNA Z ZSA W BOŻKOWIE NAJLEPSZA W KRAJU
Z wielką przyjemnością informujemy, że drużyna składająca się z uczniów naszej szkoły brała udział w ogólnopolskim projekcie BIZNESPLAN? TO NIE TAKIE TRUDNE! 2 EDYCJA, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej w Gdyni we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w konkursie ,,Mój biznes regionalny”. Zadaniem uczestników było przedstawienie biznesplanu wykorzystującego lokalne zasoby naturalne i kulturowe. Miło nam, że najwyżej oceniony został biznesplan ,,Przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowe „Topinambrex” Kacper Karpiel” przygotowany przez naszych uczniów. Autorami pracy są: 1. Oliwia Miśkowiec, 2. Daria Deniszczuk, 3. Kacper Karpiel, 4. Mateusz Frączek. Uczniowie pod opieką p. Małgorzaty Piątek-Dacyny napisali najlepszy biznesplan i okazali się zwycięską drużyną, za co otrzymali nagrodę w postaci bonów upominkowych o łącznej wartości 1.800 zł. Serdecznie gratulujemy!
* ZSA MISTRZEM Powiatu Kłodzkiego w LA
23 maja 2018 roku reprezentacja ZSA Bożków pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego uczestniczyła w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Kłodzkiego Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce na stadionie CTS w Nowej Rudzie-Słupcu. Nasza męska reprezentacja w klasyfikacji drużynowej pokonała wszystkie szkoły i zajęła I miejsce a dziewczęta wysokie IV miejsce. Uczniowie startowali w konkurencjach biegowych, skoku w dal oraz w pchnięciu kulą, zawody zakończyły sztafety żeńska i męska 4 x100m. W zawodach brało udział 10 szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu: Kłodzka, Nowej Rudy, Kudowy Zdrój i Bystrzycy Kł.
Medaliści ZSA:
Aleksander Bońkowski – I m. - złoty medal – skok w dal. Rafał Darłak – II m. - srebrny medal – bieg na 100 m. Arnold Bukowski – III m. – brązowy medal -bieg na 1500 m.
Reprezentacja ZSA: Julia Wojtoń, Rafał Darłak, Dawid Tur i Łukasz Wątrowicz – bieg na 100 m. Weronika Gólcz, Emilia Kędzierska, Oskar Maćkowiak, Michał Thiel – bieg na 400 m. Karolina Wcisło i Daniel Lorek – bieg na 800 m. Sebastian Pułanecki i Arnold Bukowski – bieg na 1500 m. Paulina Pomezna, Natalia Ancybus, Aleksander Bońkowski, Oskar Gembara i Gracjan Michniak – skok w dal. Arleta Rowińska, Milena Stefańczyk, Kacper Gulbinowicz i Miłosz Rogaczewski – pchnięcie kulą.
Medaliści 29 maja br. reprezentowali ZSA w Finale Dolnośląskim we Wrocławiu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!
* ŚWIĘTO SZKOŁY 30.05.2018 R.
30 maja 2018 roku w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie obchodzono Święto Szkoły. W dniu tym na uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości czekały liczne atrakcje. W godzinach porannych uczniowie ZSA w Bożkowie wzięli udział w warsztatach tematycznych. W programie obchodów Święta Szkoły znalazły się rozgrywki sportowe, plener malarski czy zabawy logiczne. Największe emocje wzbudził pokaz talentów, które prezentowali przedstawiciele wszystkich klas, rywalizując jednocześnie o uznanie jury i publiczności. Zwyciężyła klasa I TA, wykazując się zdolnościami tanecznymi. Drugie miejsce zajęła klasa III TAK/TŻ, która zaprezentowała znajomość przysłów polskich oraz grę na gitarze. Trzecie miejsce na podium zajęła klasa II TA/TŻ, która przedstawiła talent kulinarny.
Podczas Święta Szkoły w ZSA w Bożkowie uczniowie po raz kolejny spotkali się z panem Marcinem Fiedukiewiczem, który jest zawodowym arborystą. Ucz-niowie powędrowali tym razem w korony drzew, a dokładniej w koronę naszego największego okazu dębu czerwonego, znajdującego się przed szkołą. Dodatkową atrakcją dla miłośników roślin było plecenie wianków z kwiatów polnych i ogrodowych. Jednym z punktów kulminacyjnych Święta Szkoły był finał kolejnej edycji konkursu matematyczno-przyrodniczego „ Alfa i Omega”, skierowanego do uczniów ZSA w Bożkowie. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązywanie rebusów tematycznych, krzyżówek i zadań logicznych, a wszystko to pod bacznym okiem komisji konkursowej, w skład której weszli nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych ZSA w Bożkowie. Zwieńczeniem porannych zmagań podczas warsztatów tematycznych i konkursów było wspólne grillowanie uczniów i nauczycieli. Tegoroczne Święto Szkoły to nie tylko atrakcje dla społeczności ZSA w Bożkowie. Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka pomyślano również o najmłodszych. Dla zaproszonych wychowanków Przedszkola Samorządowego w Bożkowie przygotowano liczne niespodzianki: zabawy ruchowe, czytanie bajek i wierszy czy przejażdżkę na kucyku. Największą atrakcją okazała się możliwość spotkania z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Bożkowie oraz przejażdżka samochodem operacyjnym.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację warsztatów i konkursów, wspólnego grillowania oraz pozostałych atrakcji, a także gościom, również tym najmłodszym, którzy zaszczycili nas tego dnia swoją obecnością.

Wydania: