Spotkanie Noworoczne w Szczytnej

Autor: 
D. Chmielarz
Foto: 
B. Basiuk
20x.jpg
34a.jpg

Odbyło się po raz dziesiąty. W Zajeździe „Tajemniczy Ogród”. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przede wszystkim mieszkańcy miasta i gminy, którzy wyróżniają się swoim zaangażowaniem w sprawy Szczytnej, z nią związali swoje życie, pracę, promują ją i dbają o jej wizerunek. Byli także przedstawiciele samorządów lokalnych, duchowieństwa, służb mundurowych, parlamentarzyści. Słowem wszyscy, którym Szczytna nie jest obca i obojętna. Na spotkanie zaprosił burmistrz Marek Szpanier także tych, których chciał wyróżnić, zapewnić o wsparciu i go udzielić, podziękować im za tworzenie w mieście swoistej atmosfery.
Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się od występu trzech utalentowanych młodzieńców: dwóch przedszkolaków, którzy zachwycili zebranych gości swobodą i talentem na miarę swoich kilku lat i 15-letni Jeremi Łukanus, utalentowany muzycznie mieszkaniec Szczytnej, mający na swoim koncie wiele występów; udziałów w prezentacjach, turniejach, konkursach muzycznych, a w nich wyróżnień i miejsc w czołówce. Obecnie Jeremi jest ucz-niem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Jadwigi Kaliszewskiej zwanej „Szkołą Talentów” w Poznaniu. Oprócz niego w grupie zaproszonych na spotkanie młodych zdolnych i pracowitych (sportowców ) znaleźli się również Paula Siekańska – jazda konna, Aleksandra Glamkowska – rolki i łyżwiarstwo, Iga Pisarek i Joanna Zagaja – tenis. Znalazł się w tej grupie także Ryszard Janusz, już nie młodzieniec, ale od ponad trzydziestu lat pokonujący setki kilometrów w biegach na różnych dystansach.
Kolejne podziękowania skierował Burmistrz do ludzi, którzy zaznaczyli swoją obecność w różnych innych dziedzinach działalności; byli to: M. Wianecki, J. Korybo, Z. Pleśniarski, M. Halemba, A. Stefaniszyn i D. Hadar, M.i R. Ślazyk.
Tytuł Sponsora Roku otrzymał Zbigniew Milke-PPHU „Szczytnik”, a Przyjaciela Szczytnej – firma „Ekspert”Sp. z o.o.
W 2016 r. kontynuowane były dwa konkursy: fotograficzny „Cztery Pory Roku w Gminie Szczytna” i konkurs „Piękny Dom”. W pierwszym zwyciężyli: D. Chmielarz, J. Bernat i J. Szlegier; w drugim: WM „Nasz Dom” – ul. Sienkiewicza 11, WM przy ul. Wolności 78 i Andrzej Hulboj – ul. Wolności 8a.
Spotkanie odbywało się w niezwykle ciepłej i serdecznej atmosferze. Czemu ma służyć? - Chodzi o to, żeby się spotkać z tymi, którym nasza gmina nie jest obojętna, którzy ją wspomagają; żeby im podziękować i zapewnić, że doceniamy ich działania, bo razem można więcej – mówi burmistrz M. Szpanier.

Wydania: