Quo vadis lekturą Narodowego Czytania w 2016 roku

Autor: 
Damian Naryński
czytanie1.jpg

Tegoroczna lektura nawiązywała do obchodzonego właśnie Roku Henryka Sienkiewicza, ustanowionego przez Sejm i Senat, w związku ze 170. rocznicą urodzin i 100. rocznicą śmierci pisarza.
„Quo vadis” można było usłyszeć w całym kraju w kilkuset miejscowościach – na ulicach, w parkach, na placach, w szkołach, bibliotekach, domach kultury. Także w naszej szkole nie mogło zabraknąć odczytania na forum szkoły dzieła autora „Trylogii”. Chętni uczniowie wystąpili w strojach nawiązujących do czasów Nerona i rozpoczęli czytanie powieści historycznej. Przy muzyce nawiązującej do filmu Quo vadis zaprezentowali wybrane według nich najciekawsze fragmenty powieści, którym przysłuchiwali się uczniowie ze wszystkich klas naszego gimnazjum. Słuchający mogli wyobrazić sobie wnętrza domu Petroniusza, rozterki miłosne Winicjusza do pięknej Ligii, radość na twarzach pierwszych chrześcijan oraz despotyczne spojrzenia władcy Nerona, a także panoramę Wiecznego Miasta.
Dziękuję Ewelinie, Damianowi, Natalii, Wiktorii z klasy IIIB, Patrycjii za udział w propagowaniu czytelnictwa w murach naszej szkoły.

Wydania: