Na rajdowym szlaku...

Autor: 
Janusz Laska
rajd1.jpg
rajd2.jpg
TAT_9393-kopia.jpg

W tym roku na trasę XXVII Rajdu Spadającego Liścia wyruszyło ponad pięćset osób z 14 placówek oświatowych Dolnego Śląska. W wędrówce po szlakach Masywu Śnieżnika i Gór Bialskich z Siennej przez Kletno i Kamienicę do Bolesławowa uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice następujących szkół: Społecznej Szkoły Podstawowej w Kłodzku, Szkoły Podstawowej nr 2 w Polanicy Zdroju, Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku, Szkoły Podstawowej nr 1 w Bystrzycy Kłodzkiej, Szkoły Podstawowej nr 46 we Wrocławiu, Szkoły Podstawowej nr 63 we Wrocławiu, Zespołu Szkół Społecznych w Żelaźnie, Zespołu Szkół Społecznych w Dzikowcu, Społecznego Gimnazjum w Kłodzku, Gimnazjum Publicznego w Kłodzku, Gimnazjum w Polanicy Zdroju, ZPR w Walimiu, ZPR w Kłodzku oraz Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Kłodzku.
Pogoda jak zwykle dopisywała, wszak w trzydziestoletniej tradycji tej turystycznej imprezy tylko jeden raz padał deszcz. Atrakcji na trasie rajdu było wiele - chyba wszyscy zapamiętają tegoroczny Łańcuszek Świętego Andrzeja oraz gry, zabawy, śpiewy, zupę, kiełbaski, ciasta i inne atrakcje na mecie rajdu na terenie pensjonatu Violetta w Bolesławowie.
Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które pomogły zorganizować tegoroczny rajd. Szczególne podziękowania składam na ręce współorganizatorów tegorocznego rajdu: Starostwa Powiatowego w Kło-dzku, Urzędu Miasta i Gminy Stronie Śląskie, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oddział Ziemia Kłodzka. Dziękuję pp. Kasi Wojtaszek i Arturowi Kwiatkowskiemu z ośrodka Puchaczówka w Siennej oraz Violi i Dariuszowi Gulijom z ośrodka Violetta w Bolesławowie za pomoc na starcie i mecie wędrówki. Podczas przygotowań i na trasie rajdu najwięcej napracowali się członkowie Klubu Ekologicznego działającego przy Szkole Społecznej w Kłodzku – piękne dzięki za wszystko! Nauczycielom i opiekunom z 14 szkół Dolnego Śląska dziękuję za zachęcanie uczniów do aktywnego trybu życia, za dbałość o bezpieczeństwo i dobrą atmosferę wędrówki oraz za wszelkie starania, by nasza wspólna turystyczna impreza się udała. Jadzi Rogalskiej, Hani Cudak, Ani Bober, Markowi Krzakowi, Piotrowi Boberowi, Darkowi Marciniszynowi, Piotrowi Wołoszowi, Bartkowi Plucie, Jurkowi Deroniowi i Jurkowi Didykowi dziękuję za bezinteresowną pracę na rzecz uczestników rajdu. Autorkom bajek „Tajemnica i Czary Glacelli” – Ładzie Ponikowskiej i Marcie Zilbert – dziękuję za cierpliwe wpisy do książek i rozmowy z uczestnikami. Nauczycielom ZSS: Asi Sapieże, Iwonie Lemiesz, Agnieszce Ryszce, Dorocie Kawińskiej-Domurad, Agnieszce Makarewicz, Ewie Kornaszewskiej, Beacie Korolik, Lence Sołtysik, Mietkowi Kowalcze i Tomkowi Żołnierzowi dziękuję za pomoc i świetną współpracę na trasie rajdu. Wszystkim uczestnikom tej turystycznej imprezy dziękuję za wspaniałą atmosferę podczas wędrówki oraz na postojach. Piękne dzięki wszystkim za wszystko!

Wydania: