Sezon'16

Autor: 
Ludmiła Sowińska
sezon.jpg

Dobiegła końca kolejna wystawa prac plastycznych, zapoczątkowana wernisażem, który odbył się 24 czerwca 2016 roku galerii sztuki mieszczącej się w Kłodzkim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Autorzy prac są uczestnikami „dużego” studia plastycznego, działającego w KCKSiR pod opieką artysty plastyka Bogdana Wieczorka.
23 artystów, do grona których także należę, zaprezentowało swoje prace będące uwieńczeniem zajęć plastycznych w l. 2015/2016. Rozległa tematyka prac, od martwych natur poprzez pejzaże aż do nurtu abstrakcjonizmu została wyrażona wieloma technikami artystycznymi i w różnych formatach. Zaprezentowane prace „przemówiły” kolorem, nastrojem, tematyką i ekspresją a ich artystyczna siła przekazu była odczuwalna bardzo wyraźnie.
W pełni przychylam się do stwierdzenia, które propagował Gustave Flaubert: „Autor powinien być w swoim dziele jak Bóg we wszechświecie: obecny we wszystkich jego częściach, ale w żadnej w sposób widzialny”. Następna wystawa z cyklu SEZON odbędzie się za rok.

Wystawa zainspirowała mnie do napisania mojego nowego wiersza:
„Artystyczne Kłodzko”
kolejny
SEZON ze szczęściem
tańczy
wena
puka do drzwi
uczta
dla oczu
radość
w sercu
Tak, to my

Wydania: