Weekend Biegowy w Zieleńcu

Autor: 
Lucjan Morajda
morajda.jpg

W dniach 22-23.08.2015 r. w Zieleńcu odbyły się dwa biegi górskie, które były jednocześnie Otwartymi Mistrzostwami Dolnego Śląska w Biegach Górskich. Mimo kilku biegów na Dolnym Śląsku, w tym w Wałbrzychu i w Sobótce, biegi w Zieleńcu ukończyły przez dwa dni trwania zawodów 34 osoby.
W sobotę odbył się bieg alpejski na dystansie 8 km i podbiegu wynoszącym łącznie 480 m dla mężczyzn oraz 4 km i podbiegu 265 m dla kobiet. Start do biegu odbył się przy moście od tak zwanego skrótu do Zieleńca, natomiast meta przy Schroniska Masarykova Chata po czeskiej stronie. Wśród kobiet pierwsze miejsce zdobyła Galuch Agnieszka z Kudowy Zdroju, która pokonała dystans w czasie 27:58, przed Adrianną Jakubowską UKS MOSiR Basket Sochaczew – 30:34 i koleżanką klubową Aleksandrą Bieńko – 36:46. Wśród mężczyzn zdecydowanie najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Czapla reprezentujący Klub Sulis Holco Team w czasie 34:40, przed Bogdałem Romanem w czasie 40:20 i Krzysztofem Jilkiem – 40:21.
Niedzielny bieg anglosaski był po Mistrzostwach Polski w Stacji Klimatycznej, Międzygórze sprawdzianem dla kadry Polski juniorów i jednego seniora przed Mistrzostwami Świata, które w III dekadzie września odbędą się w Walii. Pierwsze miejsce zdobył junior Celak Mateusz – Opoczno Sport Team, który uzyskał czas 27:43, na dwóch pętlach o dł. 3,5 km i różnicy wzniesień wynoszącej w podbiegach i zbiegach 290 m. Na kolejnych miejscach na mecie zameldowali się: Piotr Czapla - Sulis Halco Team – 28:32, Krzysztof Jilek- ULKS „Bystrzyca Kłodzka”- 28:52. Panie biegnące na jednej pętli o dystansie 3,5 km i różnicy wzniesień 290 m zameldowały się na mecie w następującej kolejności: Marta Góźdź ULKS „Bystrzyca Kłodzka” – 19:37, Błażejczak Agnieszka Zielona Góra – 24:05, Skupnik Anna- 26:52.
Większość zawodniczek i zawodników postanowiła pierwszy raz w życiu zasmakować tej formy ruchu. Największą satysfakcją dla tych osób było ukończenie biegów w pięknie położonych Górach Orlickich. Zachwytem cieszyły się widoki wszystkich pasm górskich Ziemi Kłodzkiej oraz niespotykany w Polsce klimat Zieleńca. Głównym organizatorem i sponsorem biegów było Stowarzyszenie Zieleniec.

Wydania: