Na nartach po górach

Autor: 
Lucjan Morajda
narty1.jpg

Stacja Narciarska Spalona ponownie gościła uczestników z naszej gminy, którzy zdobywali umiejętności poruszania się i biegania na nartach biegowych stylem klasycznym. Organizowane zajęcia są kontynuacją realizowanego przez Gminę Bystrzyca Kłodzka w ubiegłym sezonie projektu UE pn.: „Na nartach po górach”- jego całkowita wartość wyniosła 22.137,- EUR, z czego wkład własny gminy to niespełna 1.107,- EUR.
W ramach tegorocznej kontynuacji, w dwóch turnusach prowadzonych w pierwszej połowie lutego br., z dyscypliną sportu i rekreacji ruchowej na nartach biegowych zapoznało się w sposób praktyczny łącznie 80 osób.
W pierwszym terminie, tj. od 2 do 6 lutego 2015 r. w szkoleniu uczestniczyły dzieci ze szkół wiejskich.
W drugim terminie, tj. od 9 do 13 lutego 2015 r. brały udział dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bystrzycy Kłodzkiej. Mając na uwadze szkolenia przeprowadzone
w ubiegłorocznym sezonie zimowym, przybyło więc łącznie na terenie Gminy Bystrzyca Kłodzka ok. 200 adeptów tej przyjemnej, a przede wszystkim zdrowotnej formy ruchu w otoczeniu górskiego, pięknego zimowego krajobrazu.
Tradycją każdego turnusu są wycieczki po jednej z najpiękniejszych tras biegowych w Polsce. Jest nią czarny szlak narciarski wokół i na szczyt Jagodnej (977 m n.p.m.). W ostatnim dniu tegorocznych zajęć dzieci z klas III, IV i V uczestniczyły w zawodach. Następnie w Schronisku Jagodna uroczyście wręczone zostały dzieciom dyplomy - certyfikaty ukończenia podstawowej nauki jazdy na nartach biegowych.

Wydania: