Zespół Szkół Agrotechnicznych z Bożkowa finalistą konkursu "Książki naszych marzeń"

Autor: 
ZSA
konkurs2.jpg

Czas przedświąteczny był okresem wytężonej pracy: uczniowie przypominali sobie o zaległych sprawdzianach, a nauczyciele robili przymiarki do ocen za I semestr. Ogłoszony pod koniec listopada przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkurs „Książki naszych marzeń” wpisał się w ten czas idealnie – łączył się bowiem z wytężoną pracą nad filmikiem oraz oczekiwaniem na werdykt jury.
Ale od początku.
Pod koniec listopada do szkół i instytucji oświatowych rozesłano informację o konkursie, w którym można było wygrać nawet 50 książek – książek wybranych i wymarzonych przez uczniów. Ocenie jurorów podlegały krótkie filmy, w których dane instytucje przekonywały, że to właśnie one powinny dostać nagrodę. Od strony technicznej organizatorzy spisali się świetnie, bowiem – jak na XXI wiek przystało – prace można było przesłać elektronicznie. Dzięki temu wyniki konkursu znane były już 17. grudnia. Laureatów powiadomiono o wygranej telefonicznie. Jednocześnie finalistów zaproszono na uroczystą galę wręczenia nagród do siedziby MEN.
W Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie konkursem zajmowały się p. Halina Gabryś (koordynatorka) oraz p. Joanna Kudryńska-Antonik (autorka filmiku). Zdjęcia do pracy konkursowej wykonała Karolina Szymczyk – uczennica klasy II TA, natomiast w całe przedsięwzięcie zaangażowani byli uczniowie z różnych klas.
Było o co walczyć – 50 książek dla szkoły to w dobie kryzysu doskonała nagroda. Poza tym wyróżnienie naszego filmu w konkursie to dla szkoły nobilitacja – na konkurs nadesłano 1123 filmy i nasz filmik w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajął III miejsce.
W sumie nagrodzono kilkanaście szkół i instytucji w różnych kategoriach. Zatem nagroda ministerialna jest dla nas ogromnym sukcesem.
19. grudnia podczas uroczystej gali minister Joann Kluzik-Rostkowska wręczyła laureatom dyplomy, odbyła się również uroczysta premiera zwycięskich filmików. Do Warszawy udały się p. Gabryś i p. Kudryńska-Antonik oraz uczennice klas mundurowych - Karolina Szymczyk i Daria Deniszczuk, które zostały pochwalone przez panią Minister za ubiór (a warto podkreślić, że nagrodę odbierały w galowych mundurach). Po krótkiej sesji zdjęciowej uczennice udzieliły kilku wywiadów, a następnie wszyscy wzięli udział w koncercie kolęd.
Teraz oczekujemy na nagrodę, czyli 50 wymarzonych książek.

Wydania: