Ścieżkami kultury po Ziemi Kłodzkiej - grudzień 2014

Autor: 
KOA
CKCh.jpg
klaryski.jpg

* Grudzień upłynął pod znakiem „stołów i jarmarków bożonarodzeniowych". Odwiedziliśmy je w Międzylesiu, Stroniu Śląskim, Droszkowie i Ścinawce Średniej. Wszędzie przygotowano piękne pokazy, koncerty, konkursy i linne atrakcje. W Międzylesiu spotaliśmy anioły na szczudłach. W Stroniu Śl. męską orkiestrę dętą, wzbudzały też zainteresowanie występy czeskich gości - pięknych dziewczyn. Jak zwykle podziwialiśmy bogate stoły w Ścinawce Średniej.
* W Kłodzku, 8 grudnia obchodziliśmy jubileusz 160-lecia istnienia Zakonu Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji i jubileusz 10-lecia Eucharystycznej Straży Honorowej zrzeszonej przy kościele Sióstr Klarysek. Uroczystą Mszę Świętą odprawił J.E. ks. bp Adam Bałabuch. Po Mszy zaś wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu „Lutni czeskiej” Adama Michny z Ortradovic.
* W Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku 13 grudnia odył się koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu Grzegorza Krumpolca. Po koncercie otwarto wystawę pt. „Solidarność o Polskę walczącą", przygotowaną przez Tomasza Żołnierza. Nie zabrakło „atrakcji” z czasów PRL-u - kartek na żywność, dzięki którym można było dostać porcję pysznego tortu.

Wydania: