Sam w pociągu

Autor: 
MCK
teatr.jpg

Taki tytuł nosi najnowszy spektakl Teatru Młodzieżowego im. M. Ćwiklińskiej działającego w Miejskim Centrum Kultury w Polanicy Zdroju. Premiera monodramu miała miejsce na początku kwietnia. W rolę „podróżnika” wcielił się Kacper Lech, młody, dobrze zapowiadający się aktor z Długopola. Spektakl powstał z inspiracji prozą Edwarda Stachury, która po latach zapomnienia okazała się niezwykle świeża i uniwersalna. Bohater podróżuje przez życie, zadając sobie trudne pytania. Pyta o Boga, o miłość, o człowieczeństwo. Spektakl jak na dobrą sztukę przystało jest chwilami zabawny, chwilami tragiczny, porusza i zmusza do refleksji. „Sam w pociągu” to 13 już premiera Teatru prowadzonego przez Joannę Mazurkiewicz. Młodzi artyści rozpoczynający swoją przygodę z teatrem kilka lat temu, dziś są już dorośli. Są też aktywni i otwarci na świat. Często wspominają jak ważnym było dla nich doświadczenie związane z polanickim teatrem. Kacper Lech swoim monodramem żegna się z Ziemią Kłodzką, jego miejsce zajmą kolejne młode, ciekawe świata osoby. Trzymamy kciuki za Kacpra, by dostał się na wymarzone studia, a jeszcze bardziej, by potem wrócił na Ziemię Kłodzką, zarówno on jak i wielu innych wykształconych, aktywnych, młodych ludzi.
A już w maju kolejna premiera Teatru Młodzieżowego im. Mieczysławy Ćwiklińskiej. Tym razem przeniesiemy się do baru o nazwie Babilon. Każdy kto odważy się i zajmie miejsce przy stoliku z pewnością doświadczy niezwykłego spotkania. Spektakl inspirowany prozą Doroty Masłowskiej jest bowiem ciekawym eksperymentem, w którym granica między widownią i aktorami całkowicie znika.
Premiera spektaklu „Bar Babilon” w reż. Joanny Mazurkiewicz odbędzie się 9 maja o godzinie 18.00 w Teatrze Zdrojowym w Polanicy Zdroju. W spektaklu wystąpią: Diana Bednarz, Karolina Kapitańska, Dominik Lara, Kacper Lech, Sandra Łątka, Zuzanna Makuchowska, Dominika Mierzwa, Andrzej Skoczylas oraz Agnieszka Szpunar.

Wydania: