Sprawiedliwy remis Nysy

Autor: 
Dawid Broniszewski

Piłkarze Nysy Kłodzko bezbramkowo zremisowali w Świebodzicach z Victorią. Dodatkowo kłodzczanie ostatni kwadrans grali w osłabieniu, a mecz został przerwany na 25 minut z powodu ciężkiej kontuzji zawodnika Victorii.
Początek należał do gospodarzy, jednak z upływającymi minutami do głosu zaczęli dochodzić kłodzczanie. W 12. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Michał Stopa, ale w porę niebezpieczeństwo zażegnał obrońca. Z kolei Victoria odpowiedziała w 23. minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam znalazł się Werner, jednak jego strzał na rzut rożny wybił Borkowski. Na osiem minut przed końcem pierwszej połowy spotkanie zostało przerwane na 25 minut, gdy w pojedynku główkowym na murawę niefortunnie upada Werner. Zawodnika Victorii
z podejrzeniem złamania ręki w łokciu został odwieziony do szpitala.
Przerwa wyraźnie wybiła z rytmu Nysę. Po zmianie stron przewaga należała do miejscowych. - Zbyt głęboko cofnęliśmy się. Wyprowadzaliśmy zbyt mało kontrataków - mówił trener Paweł Adamczyk. Zawodnicy ze Świebodzic w tej części gry trzykrotnie znajdowali się w dogodnych sytuacjach do zdobycia goli, ale górą we wszystkich pojedynkach był jeden z bohaterów tego meczu, Jan Borkowski. Dodatkowo ostanie 12 minut podopieczni Pawła Adamczyka musieli sobie radzić w osłabieniu, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał za faul Paweł Cebulski.
Victoria do ostatniego gwizdka sędziego próbowała zdobyć zwycięskiego gola, ale Nysa dowiozła bezbramkowy remis. Już w doliczonym czasie gry kłodzczanie mogli pokusić się o bramkę, ale futbolówkę z linii bramkowej po uderzeniu Konowalczyka wybił jeden z obrońców gospodarzy.
W niedzielę (25.09.) o godz. 16:00 Nysa Kłodzko na własnym boisku zmierzy się z Górnikiem Boguszów-Gorce.
Skład: Nysa: Borkowski - Kulak, Pawlik, Szmigiel (19 Cebulski), Konowalczyk, Stopa (49 Kowalski), Syper, Matecki, Grzegorzewski, Jaskułowski (90 Pachołek), Marks.
SPONSORZY NYSY KŁODZKO: Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KCSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, Alfa PPHU - Import – Export, www.myfoot-ballway.com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata – fizykoterapeuta, Centrum Nauki i Biznesu Żak, www.express-miejski.pl, Optoscan, TOS Kłodzko, Marwal, Agencja Ochrony Skorpion. Zapraszamy na www.nysa.klodzko.pl – oficjalny serwis klubu.

Wydania: