Udana inauguracja Nysy

Autor: 
Dawid Broniszewski

Nysy Kłodzko na inaugurację sezonu w lidze okręgowej pokonała 2:1 LKS Bystrzyca Górna. Podopieczni Pawła Adamczyka choć przegrywali od 42. minuty, to potrafili odwrócić losy spotkania i wywieźć trzy punkty z boiska beniaminka.
Przed spotkaniem tak naprawdę nie wiadomo było czego się spodziewać po beniaminku. Pierwsze minuty pokazały, że gospodarze będą chcieli dobrze zaprezentować się przed licznie zgromadzonymi kibicami. Chociaż piłkarsko lepiej prezentowała się jedenastka z Kłodzka, to o wiele groźniejsze sytuacje miał beniaminek, który jednak raził nieskutecznością. Na pomoc przyszła Nysa, który w 42. minucie sprezentowała gola zawodnikom z Bystrzycy Górnej. Obrona przepuściła futbolówkę do bramkarza, a ta na nierównym boisku odskoczyła przed nogą Borkowskiego, który chybił i lecącą do bramki piłkę wbił do pustej bramki napastnik gospodarzy. Zaledwie dwie minuty bystrzyczanie cieszyli się z prowadzenia. Dokładne długie podanie od Borkowskiego otrzymał przed polem karnym Ireneusz Kocoń, który mimo asysty trzech obrońców skierował piłkę do siatki między nogami bramkarza.
Druga połowa należała zdecydowanie do Nysy, a miejscowi zawodnicy rzadko zagrażali bramce Borkowskiego. Po zmianie stron na listę strzelców mógł wpisać się Konowalczyk, ale jego dobrą akcję zdołał wybronić na rzut rożny golkiper, a z kolei strzał Stopy głową trafił w poprzeczkę. Mimo przewagi kłodzczan dopiero akcja z 80. minuty przyniosła zwycięskiego gola Nysie. Z prawej strony płasko piłkę dośrodkowywał Konowalczyk, którą wprost na głowę Koconia sparował bramkarz LKS. Snajper Nysy główkował wprost w poprzeczkę, a spadająca futbolówka trafiła w nogę obrońcy i wpadła do siatki.
W niedzielę Nysa rozegra pierwszy mecz w sezonie 2011/2012 przed własną publicznością. O godz. 17:00 rywalem kłodzkiej drużyny będzie Biały Orzeł Mieroszów.
Nysa: Borkowski - Konowalczyk, Pawlik, Szmigiel, Kulak, Syper, Jaskułowski (46 Cebulski), Matecki, Marks, Kowalski (46 Stopa), Kocoń (87 Milewski).
SPONSORZY NYSY KŁODZKO
Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KCSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, Alfa PPHU - Import – Export, www.myfoot-ballway.com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata – fizykoterapeuta, Centrum Nauki i Biznesu Żak, www.express-miejski.pl, Optoscan, TOS Kłodzko, Marwal, Agencja Ochrony Skorpion. Zapraszamy na www.nysa.klodzko.pl – oficjalny serwis klubu.

Wydania: