Nysa wygrywa w dziewiątkę

Autor: 
Dawid Broniszewski

Na inauguracje rundy wiosennej wałbrzyskiej ligi okręgowej, Nysa Kłodzko wygrała 2:0 ze Zjednoczonymi Ścinawka Średnia.
Spotkanie wyśmienicie rozpoczęło się dla gospodarzy. W 8. minucie w polu karnym podcinany był Tomasz Lisowicz, a podyktowany rzut karny na gola zamienił Paweł Matecki. W 55. minucie za bezmyślny faul na Majdaku z boiska wyleciał Kamil Kowalski. Pięć minut później do Nysy znów uśmiechnęło się szczęście, gdy ponownie futbolówka trafiła w poprzeczkę po rzucie wolnym. Kłodzczanie umiejętnie się bronili grając w osłabieniu i czekali na swoje kontry. W 76. minucie Tomasz Lisowicz wykorzystał błąd obrońcy, który zbyt krótko zagrywał piłkę głową do własnego golkipera. Napastnik Nysy przejął futbolówkę, minął golkipera i trafił do pustej bramki.
W ostatnich minutach przyjezdni mieli okazję do gola honorowego, ale najpierw świetną interwencją popisał się Borkowski, który był dzisiaj najlepszym zawodnikiem w szeregach Nysy, a w doliczonym już czasie gry piłka ponownie wylądowała na poprzeczce bramki.
Nysa: Borkowski - Głasek, Kulak, Matecki, Cebulski (78 Madej), Dędys (69 Milewski), Grzegorzewski, Pachołek, Dankiewicz (27 Ściebura), Kowalski, Lisowicz (85 Piątkiewicz). Zjednoczeni: Kopa - M. Bala, Kołodziejczyk (85 Krzysiak), Marcin Majdak (60 Kamiński) Wojtkowiak, Siemiński, M.Kot, J.Bala, Kęska, Saczka, Pasiut.
SPONSORZY NYSY KŁODZKO: Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KCSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, www.myfoot-ballway.com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata – fizykoterapeuta, Centrum Nauki i Biznesu Żak, www.express-miejski.pl, Optoscan, TOS Kłodzko, Marwal, Agencja Ochrony Skorpion. Zapraszamy na www.nysa.klodzko.pl – oficjalny serwis klubu.

Wydania: