Nysa stłukła Kryształ

Autor: 
Dawid Broniszewski

Zawodnicy Nysy odczarowali boisko w Stroniu Śląskim i pokonali 3:2 tamtejszy Kryształ. To z pewnością niespodzianka, bo w ostatnich sześciu sezonach kłodzczanie czterokrotnie mierzyli się na boisku rywala i wszystkie pojedynki kończyły się wygraną Kryształu.
Od pierwszego gwizdka do ataku ruszyli goście. Na bramkę Cieśly uderzał Kowalski po akcji z Lisowiczem. Grę przerwała w 8. minucie groźnie wyglądająca kontuzja Pawła Tomasia, a zawodnik prosto ze stadionu pojechał do szpitala. Podopieczni Jacka Żyły przeważali, ale podobnie jak w pierwszym meczu ze Zjednoczonymi, nie potrafili znaleźć recepty na zdobycie gola.
Kryształ pierwszą groźną sytuację stworzył w 24. minucie, gdy po rzucie rożnym główkował Daniel Kowalczyk. Cztery minuty później w polu karnym rywala sfaulował Rafał Głasek. Arbiter bez wahania podyktował rzut karny, który na bramkę zmienił Krzysztof Bugajski. Blisko obrony jedenastki był Jan Borkowski, który wyczuł intencje strzelającego. Goście próbowali odrobić straty, a zawodnicy ze Stronia Śląskiego czekali na swoje sytuacje. Po rajdzie lewą stroną piłka w niewielkiej odległości minęła bramkę Nysy po uderzeniu Mariusza Lasoty. Dwie groźne sytuacje, które powinny zostać zamienione na gola, kłodzczanie stworzyli w doliczonym czasie pierwszej odsłony. Najpierw główkował Jakusłowski, a składnej akcji nie potrafił wykończyć Marcin Syper, któremu obrońca w ostatniej chwili wybił futbolówkę spod nóg.
Niemoc strzelecką udało się Nysie przełamać w 67. minucie, gdy po zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Tomasz Lisowicz. Nysa poszła za ciosem, ale brakowało tym razem wykończenia w stwarzanych akcjach. W 82. minucie nastąpił wybuch radości w kłodzkiej drużynie, gdy piłkę do siatki posłał Marcin Syper. Po rzucie wolnym wykonywam przez Pawła Cebulskiego piłka odbiła się od muru i trafiła pod nogi Marcina Syper, który potężnym uderzeniem z kilku metrów posłał piłkę w samo okienko bramki. Trzy minuty później wydawało się, że jest po meczu, gdy indywidualną akcję wykończył Tomasz Lisowicz. Podopieczni Zbigniewa Lipkowskiego zdołali jeszcze zdobyć kontaktowego gola w 88. minucie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę głową skierował do siatki Jacek Margowniczy. Kryształ do ostatnich sekund dążył do wyrównania, ale Nysie udało się utrzymać zwycięski rezultat.
Teraz podopiecznych Jacka Żyły czekają dwa spotkania na kłodzkim stadionie. W niedzielę (29.08.) rywalem Nysy będzie Włókniarz Kudowa Zdrój. To spotkanie zostanie rozegrane o godz. 17:00. Tydzień później (05.09.) o godz. 16:00 Nysa podejmie beniaminka ligi, zespół Zjednoczonych Żarów.
Skład: Borkowski - Głasek, Syper, Madej, Hajłasz, Jakusłowski, Grzegorzewski, Matecki (76 Cebulski), Tomaś (15 Milewski), Kowalski (46 Stopa), Lisowicz (86 Pachołek).
Sponsorzy Nysy Kłodzko: Urząd Miasta Kłodzko, Optoscan, Sono Polska, Brama Gazeta Prowincjonalna, KOSiR, Drukarnia DTP, Bagietka, Bielinex, Jerzy Herberger, VFD Personel, Fortuna, JBB w Łysych, Dobosz Market, BimArt, Sexstil, Lod-Kot, Tempo, www.myfootball way.com - Krzysztof Gawron, Ricardo, Centrum Nauki i Biznesu Żak, Auto-Komis Mars, Perła, Mirosław Bijata - fizykoterapeuta. Odwiedzaj nas w Internecie na www.nysa.klodzko.pl
Zapraszamy do współpracy na wspólnie określonych zasadach. Każda ze stron w indywidualnych rozmowach kreśli swoje oczekiwania, cele i zadania. Możemy także zaproponować Państwu różne pakiety reklamowe zawierające szereg usług reklamowo-marketingowych, który jest jedną z najlepszych form promocji każdej firmy.
W skład pakietów wchodzą następujące opcje reklamowe:
- reklama w gazecie lokalnej „Brama. Gazeta Prowincjonalna”
- baner reklamowy na ogrodzeniu wokół boiska podczas rozgrywania spotkań*
- baner reklamowy/logo na oficjalnej stronie internetowej klubu www.nysa.klodzko.pl
- wyczytywanie nazwy sponsora w czasie meczu przez spikera zawodów
- reklama sponsora na biuletynach meczowych
- reklama sponsora na plakatach meczowych
- ulotki reklamujące sponsora przy biletach*
- wszystkie w/w punkty w pakiecie I
- Umieszczenie stałej tablicy reklamowej sponsora na stadionie
- człon nazwy sponsora w nazwie klubu
- logo lub nazwa sponsora na drukach i papierach firmowych klubu

Informacji udziela prezes klubu
Ryszard Kluk
pod numerem telefonu
601-766-046.

Wydania: