Wołodia pod Szczelińcem

Wołodia pod Szczelińcem

Artur Barciś, Stanisław Marinczenko, Antoni Muracki… To tylko niektórzy artyści, którzy wystąpią podczas VIII edycji Festiwalu im. W. Wysockiego „Wołodia pod Szczelińcem”. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 20-21 lipca br., jak zawsze w Radkowie i Gajowie.
Gdyby żył, w tym roku skończyłby 80 lat. Włodzimierz Wysocki – najpopularniejszy bard rosyjski. To jego imię nosi festiwal, odbywający się od ośmiu lat na terenie Gminy Radków, z koncertami w klimatycznym „Zaułku Kultury” - 20 lipca i Parku Dworskim w Gajowie – 21 lipca. Tego akcentu nie zabraknie podczas tegorocznego spotkania, ale przede wszystkim nie zabraknie muzyki, która z pewnością zadowoli miłośników pieśni W. Wysockiego, ale również Jacka Kaczmarka czy Bułata Okudżawy. Festiwal adresowany jest do wszystkich, którzy w swoim życiu cenią niebanalne teksty, mieli styczność z poezją śpiewaną, piosenką literacką i turystyczną.
Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku odbędzie się konkurs interpretacji pieści W. Wysockiego. Przeprowadzony zostanie 21 lipca br. (godz. 11:00) w Gminnym Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Radkowie, a ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród – główna to 2 tys. zł – będzie miało miejsce o godz. 16:00 w Gajowie, na początku sobotniej części imprezy. Konkurs posiada formę otwartą, przeznaczony jest dla solistów, zespołów muzycznych i wokalnych (w składzie maksymalnie do 4 osób). Cały Regulamin dostępny jest m.in. na stronie internetowej Gminy Radków: www.radkowklodzki.pl.