Wernisaż wystawy Jacka Lalaka

Wernisaż wystawy Jacka Lalaka

WERNISAŻ ŚWIATOWEJ SŁAWY FOTOGRAFIKA JACKA LALAKA – 29 lipca godz. 17.00 - Kłodzki Ośrodek Kultury
Jacek Lalak absolwent Politechniki Poznańskiej, związany z dolnośląskim środowiskiem fotograficznym – od 1974 mieszka, pracuje, tworzy we Wrocławiu. Był instruktorem do spraw fotografii we wrocławskim Młodzieżowym Domu Kultury im. Mikołaja Kopernika oraz wieloletnim pracownikiem Wrocławskich Szkół Fotograficznych PHO-BOS i AFA. Fotografuje od początku lat 70. XX wieku. Miejsce szczególne w jego twórczości zajmuje fotografia aktu, fotografia kreacyjna, fotografia portretowa – w dużej części powstająca w technice monochromatycznej, w technikach szlachetnych m.in. takich jak guma dwuchromianowa. W drugiej połowie lat 70. XX wieku był kuratorem sekcji fotograficznej funkcjonującej przy Klubie 1212 – w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W latach 80. XX wieku był związany z wrocławską galerią Foto-Medium-Art oraz z Zespołem Roboczym 4.
Jacek Lalak jest autorem oraz współautorem licznych wystaw fotograficznych indywidualnych i zbiorowych – w Polsce i za granicą. W 1999 był kuratorem Pleneru Form Fotograficznych w Kostrzynie nad Odrą. Jest członkiem rzeczywistym Okręgu Dolnośląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików.
W 2011 za twórczość fotograficzną i działalność na rzecz fotografii został uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego. W 2017 został odznaczony Odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Fotografie Jacka Lalaka znajdują się m.in. w zbiorach Watykanu.