Polsko-Czeski Jarmark Wielkanocny w Ścinawce Średniej

Polsko-Czeski Jarmark Wielkanocny w Ścinawce Średniej

Wielkanocny żur i cuda z sera - 18 marca początek godz. 12.00.
Polska Wielkanoc to bogata tradycja, przejawiająca się w wierzeniach oraz zwyczajach, zwłaszcza dotyczących stołu. Jej ogrom co roku pokazuje Jarmark Wielkanocny w Ścinawce Średniej. Tegoroczna edycja, będąca XVII z kolei, odbędzie się 18 marca br., a jej hasłem przewodnim będą „Świąteczne cuda z sera”.
Tak więc już dziś zapraszamy na to wydarzenie, podczas którego nie zabraknie pyszności sera – nie tylko na słodko, mnóstwo innych potraw nawiązujących do zwyczajów kulinarnych w różnych regionach kraju, będzie też wielka degustacja żuru z jajkiem i białą kiełbasą. Tę potrawę, znaną chyba w każdym domu, gotować będziemy wspólnie – na oczach publiczności.
Podczas Jarmarku odbędą się: wielki kiermasz różności, nie tylko wielkanocnych, oraz występy artystyczne zespołów ludowych i dzieci z gminnych placówek oświatowych. Ponadto rozstrzygniemy wielkanocny konkurs plastyczny.
Aktywnymi uczestnikami imprezy są przede wszystkim koła gospodyń wiejskich i inne stowarzyszenia wiejskie, działające na terenie Gminy Radków, i tak też będzie tym razem. Nie zabraknie również Czechów z terenów przygranicznych, dzięki którymi będzie okazja zobaczyć, jakie cuda i smakołyki pojawiają się na Wielkanoc u sąsiada. Ów akcent jest na tyle mocny, że i ten Jarmark został zaplanowany jako polsko-czeski.