MUZYCZNE LATO W PAŁACU GORZANÓW

MUZYCZNE LATO W PAŁACU GORZANÓW

22 czerwca na renesansowym zamku w dolnośląskim Gorzanowie rozpoczął się cykl wydarzeń pod hasłem: „Muzyczne Lato w Pałacu Gorzanów”. W programie m.in. koncerty VOO VOO, FISZ EMADE, Elektrycznych Gitar oraz druga edycja Hultaj Festiwal. Bilety w sprzedaży.
„Muzyczne Lato w Pałacu Gorzanów” to inicjatywa powołana do życia przez Fundację Pałac Gorzanów, która konsekwentnie realizuje proces odzyskiwania funkcji użytkowej i estetycznej kompleksu zamkowego, jednego z najcenniejszych obiektów architektonicznych w Polsce południowo-zachodniej. Tego lata odbędzie się tu seria wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. To niepowtarzalna okazja do eksploracji magicznego pałacu.
Wojciech Waglewski wraz z zespołem po raz pierwszy zagrał w Gorzanowie w zeszłym roku. – Muzyka grupy doskonale wkomponowała się w pałacowy anturaż.
Na zamku tego lata zagrają jeszcze m.in. FISZ EMADE (10 sierpnia) oraz Elektryczne Gitary (23 sierpnia). Po raz drugi odbędzie się Hultaj Festiwal (26-28 lipca) – nowa letnia wizytówka festiwalowa Dolnego Śląska. Trwa sprzedaż karnetów w cenie 150 zł: https://bit.ly/2QQYPmx
Pałac Gorzanów to monumentalny renesansowy kompleks zamkowy. Stanowi jeden z najcenniejszych obiektów tego typu w Polsce. Ponad sto komnat, unikatowe ścienne dekoracje, drewniane polichromie, a także teatr dworski i najstarszy świecki park barokowy z pawilonem w kształcie rotundy to tylko namiastka skarbu Dolnego Śląska. Fundacja Pałac Gorzanów od 2012 roku dokonała już ogromu prac renowacyjnych. Sporo jest jeszcze do zrobienia, ale już dziś rezydencja służy lokalnej społeczności, promuje tamtejszych rzemieślników i przyciąga turystów, przypominając o historii właścicieli pałacu – rodu von Herberstein – i dziejach całego Hrabstwa Kłodzkiego. W przyszłości powstaną tu m.in. muzeum multimedialne, ośrodek teatralny oraz centrum warsztatów artystycznych i edukacyjnych.
MUZYCZNE LATO W PAŁACU GORZANÓW
22.06 VOO VOO
26-28.07 HULTAJ FESTIWAL
10.08 FISZ EMADE
23.08 ELEKTRYCZNE GITARY