Festival CZ-PL im. Pawła Królikowskiego

Festival CZ-PL im. Pawła Królikowskiego

Edycja VII – 29-30-31 lipca 2022 r. – Kudowa-Zdrój/Nachod
Podczas tegorocznej, siódmej już edycji nie zabraknie atrakcji takich jak spotkania z artystami, projekcje filmowe, czy przede wszystkim koncerty. Najważniejsze wydarzenia VII edycji to:
• 29 VII
- Inauguracja festiwalu
- Przejazd samochodów zabytkowych z Nachodu do Parku Zdrojowego w Kudowie-Zdroju.
- Koncert Ewy Bem z kwartetem Andrzeja Jagodzińskiego.
• 30 VII
- Konkurs piosenki polskiej i czeskiej – zasady są bardzo proste. Polacy śpiewają po czesku, lub piosenki czeskie w polskim tłumaczeniu, a Czesi dokładnie na odwrót. Konkurs otwarty jest na ludzi w każdym wieku. Jeśli chcesz wystąpić na naszej scenie wyślij dwa utwory na konkurs.czplfestival@gmail.com, a my z pewnością ci odpowiemy. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.
- Koncert Galowy „Polskie ślady Jary Cimrmana”. Centralny i najważniejszy punkt festiwalu. Podczas koncertu zastanowimy się, jaki wpływ na historię Polski i Czech miała spuścizna i myśl jednego z najwybitniejszych czeskich geniuszy, jakim niewątpliwie był Jara Cimrman.
Prowadzenie koncertu: Katarzyna Pakosińska.
Wystąpią m.in.: Ania Rusowicz, Zalia, Marta Burdynowicz, Joanna Jarmołowicz, Michał Meyer, Marcin Januszkiewicz i Josef Vágner.
• 31 VII
- Spotkanie z Grażyną Zielińską
- Koncert Josefa Vágner
- Koncert zespołu Chwila Nieuwagi
A to nie wszystko! Już niedługo poznają państwo pełny program siódmej edycji Festivalu CZ-PL im. Pawła Królikowskiego na oficjalnej stronie festiwalowej i w mediach społecznościowych.
Na wydarzenie zaprasza rodzina Królikowskich oraz Miasto Kudowa-Zdrój.