Bike-Maraton w Polanicy-Zdroju

Bike-Maraton w Polanicy-Zdroju

12-13.05. – Bike Maraton (12.05) i Super Bieg (13.05), Park Zdrojowy. Wydarzenie sportowe, które promuje zdrowy i aktywny styl wypoczynku oraz rywalizację fair play. Rozgrywa się na najpiękniejszych trasach polanickich okolic.
Bike Maraton w Polanicy - Zdroju już 12 maja. Start o 11:00. Zapisy do tej edycji, jak i do całego cyklu trwają nieprzerwanie na stronie www.bikemaraton.com.pl, ale zgłosić się można nawet w dniu startu. Oczywiście im wcześniej, tym taniej, a warto również rozważyć zakupu któregoś z pakietów obejmujących 3,4,5 lub więcej edycji. Wiadomo - w hurcie będzie jeszcze taniej ;-). Bike Maraton dopiero się rozkręca, to dopiero druga impreza cyklu, a w tym roku w sumie odbędzie się 11 maratonów.
Polanica zawsze gromadzi na starcie rekordowe ilości uczestników i zgodnie z ideą Bike Maratonu każdy powinien znaleźć tu coś dla siebie - elita walczy na głównym dystansie GIGA (75 km, 1700 m przewyższenia), do wyboru pozostaje jeszcze wymagający dystans MEGA (51 km) i oczywiście MINI (w Polanicy 26 km), będący z założenia wyścigiem dostępnym dla wszystkich, ale również takim, który jest okazją do mocnego krótkiego startu. Do tego mamy drugą edycję Sonko Kids Bike Maratonu, w którym mogą startować już przedszkolaki. Tradycyjnie - biuro zawodów działa w Polanicy już w piątek od 17:00 do 21:00, a w dniu imprezy zaczyna pracę od 8:00.
Dzień po Bike Maratonie odbędzie się w Polanicy - Zdroju III Półmaraton Górski i Dziesiątka Staropolanki - inauguracja cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg. Zapowiada się więc kolejny sportowy i aktywny kolarsko - biegowy weekend.
Siłą Bike Maratonu w Polanicy - Zdroju jest oczywiście lokalizacja, urokliwe centrum miasta, Park Zdrojowy, ale przede wszystkim trasa. Będzie więc okazja na odnowienie znajomości z Wiecznością i jej Strażnikiem, Drogą Stanisława, Mokrą Ścieżką i Piaszczystą Drogą. Będzie trochę kręcenia między Wietrznikiem i Kamienną Górą, trafi się na pewno jakiś sztywny podjazd i techniczny zjazd. Długie stokowe odcinki, na których powoli łapie się wysokość i ostre, kręte zjazdy. Będzie łagodnie w dół, będzie chwila wytchnienia na płaskim, będzie szeroko i wąsko. Będzie po kamieniach, kocich łbach, korzeniach i po bruku. To będzie po prostu Bike Maraton w Polanicy - Zdroju.
Zapisy, szczegóły, informacje na http://bikemaraton.com.pl
III Półmaraton Górski Polanica - Zdrój i Dziesiątka Staropolanki. Już w najbliższy weekend organizatorzy cyklu Runner's World Super Bieg zapraszają do Polanicy - Zdroju. 13 maja, w niedzielę, odbędzie się tam trzeci już Półmaraton Górski Polanica - Zdrój i bieg górski na 10 km - Dziesiątka Staropolanki. Startujemy o 11:00 z Parku Zdrojowego w Polanicy. Biuro zawodów będzie działać już od godz. 8:00 rano, ale numery startowe wraz z pakietem można odebrać także dzień wcześniej - w sobotę, po zakończeniu Bike Maratonu, który znów towarzyszy biegowi. W sobotę biuro zawodów czynne więc będzie od 17:00 do 20:00. To również kolejny sportowy kolarsko - biegowy weekend w Polanicy - w sobotę ścigają się górscy kolarze, a w niedzielę biegacze.