Autostopem przez Amerykę Środkową i Południową

Autostopem przez Amerykę Środkową i Południową

Zapraszam serdecznie na spotkanie w kłodzkiej bibliotece 1 lutego 2017 roku, o godz.18:00
Sspotkanie z cyklu W 80. spotkań dookoła świata. Bohaterami spotkania będą Wojciech Malicha i Sebastian Hennig, którzy wybrali się w podróż po Ameryce Środkowej i Południowej. Głównie - stopem. Wiele zobaczyli, wiele przeżyli, wiele się nauczyli. Zdani na siebie 24 godziny na dobę poznali smak przyjaźni. Sebastian, na krótko przed swoimi dwudziestymi piątymi urodzinami, poczuł zew przygody. Pragnienie poznawania świata było tak silne, że postanowił ruszyć w podróż życia. Jeśli nie teraz, to kiedy? Zanim jednak zdążył podjąć jakąkolwiek decyzję, odezwał się do niego dawno niewidziany przyjaciel, Wojtek, proponując wspólną podróż do serca Ameryki Środkowej. Przypadek czy zrządzenie losu?
Sebastian i Wojtek, przebywszy ocean, zwiedzili Meksyk, Belize, Salwador, Ekwador, Peru oraz inne kraje, aż wreszcie dotarli do Brazylii. Na jedzenie i noclegi zarabiali… robiąc zdjęcia polaroidem, a za gościnę dziękowali pysznymi daniami, w których przyrządzaniu mistrzem jest Sebastian. W pewnym momencie ich ścieżki skrzyżowały się z krokodylem i lokalną mafią, a z takich opałów niełatwo jest wybrnąć…
Swoje przygody opisali w książce "Aventura", którą będzie można kupić podczas spotkania 1 lutego 2017 roku, o godz. 18:00 w Saloniku Prasowym.