maj 2020

Przed miesiącem proponowaliśmy Komitetowi Noblowskiemu Rosjan, w tym miesiącu podsuwamy do rozważenia kandydatury ukraińskie. Statystyczny przegląd autorów, tłumaczeń, publikacji, liczby czytelników znad Odry, Wisły i Nysy Kłodzkiej, wreszcie ilości spotkań autorskich przemawia na rzecz autorów znad Dniestru, Zbrucza czy Tyśmienicy. Są na polskim rynku bardziej widoczni, aktywni, choć nie mają takich modnych autorów jak Rosjanie, np. za sprawą Dmitrija Glughovsky’ego z jego kilkuczęściowym już „Metrem”.

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, czyli święto wszystkich osób związanych z biblioteką obchodzony jest 8 maja 2020 r.. Tego dnia rozpoczyna się XVII Tydzień Bibliotek - akcja promująca książkę i czytelnictwo, organizowana corocznie przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

W związku z aktualną sytuacją w kraju w tym roku nie odbędą się tradycyjne Dni Kłodzka, a zastąpi je forma internetowa. Wydarzenie pod nazwą Internetowe Dni Kłodzka 2020 obejmą swym zasięgiem działania konkursowe, które mają za zadanie zaktywizować mieszkańców powiatu kłodzkiego i Kłodzka do twórczego spędzenia wolnego czasu. Szczegóły na plakacie. Więcej informacji o poszczególnych konkursach oraz ich regulaminy znajdują się na naszej stronie internetowej oraz fb:
www.centrum.klodzko.pl https://www.facebook.com/kokklodzko/

Szkoła Muzyczna w Kłodzku ogłasza nabór do klasy 1. ZAPRASZAMY. Szczegóły na plakacie.

Polecamy najnowsze wydanie BRAMY - numer 5, majowy. A w nim: ciekawe felietony, horoskop, materiały dot. historii Ziemi Kłodzkiej, a także na bieżąco relacje dot. obecności koronawirusa w naszym życiu codziennym... Zapraszamy do lektury!

Literatura regionalna

Autor: 
inf.wł
pora-burzy-okladkaHD.jpg

Prezentujemy wybrane książki, których autorzy pochodzą z naszego regionu. Są to: monografia Wójtowic, ciekawostki z dziejów Ziemi Kłodzkiej, biografia wybitnej postaci – Josepha Köglera, atrakcje turystyczne Ziemi Kłodzkiej na dawnych pocztówkach, ale także i literatura piękna – poezja, powieść... Niedawno ukazała się też monografia Żelazna – o spotkaniu z Autorką i promocji książki można przeczytać na stronie 27. Plany wydawnicze „BRAMY” na ten rok: druga część ciekawostek z dziejów Ziemi Kłodzkiej – po roku 1945 oraz „Miejsca pamięci w Kłodzku”.

Muzyczna strona Kozakowskiego

Autor: 
Witold Kozakowski
3-Pamiątkowe zdjęcie bystrzyckich uczniów i ich nauczyciela z konkursu w Koszalinie.jpg

* Gitarowe sukcesy tuż przed kwarantanną

ZMIANA ORGANIZACJI PRACY W STAROSTWIE POWIATOWYM W KŁODZKU UL. OKRZEI 1

Autor: 
inf. Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego
1_UWAGA_starostwo.jpg

ZMIANA ORGANIZACJI PRACY W STAROSTWIE POWIATOWYM W KŁODZKU UL. OKRZEI 1 W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM KORONAWIRUSEM
Od 16.03.2020 r. (od poniedziałku) Budynek Starostwazostaje ZAMKNIĘTY DLA KLIENTÓW.
Klienci tylko w sprawach pilnych, będą przyjmowani POJEDYNCZO !!!
Dla klientów otwarte zostanie wejście boczne, od strony ul. Kościuszki.
W wyznaczonym miejscu będzie można złożyć dokumenty, dokonać stosownych opłat, wyłącznie bezgotówkowo – karta płatnicza.
Po odbiór dokumentów zgłaszamy się po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym z pracownikiem z danego wydziału.

Mieszkańcy Powiatu Kłodzkiego!

Autor: 
inf. Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego
Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk.jpg

Szanowni Państwo.
Na terenie naszego powiatu na chwilę obecną jest 26 osób objętych nadzorem, a 53 osób kwarantanną, 1 osoba jest hospitalizowana (dane z 16 marca br.). Nie  stwierdzono zakażenia koronawirusem.
Na podstawie decyzji Premiera RP zostały zamknięte placówki oświatowe (szkoły), za wyjątkiem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Długopolu-Zdrój, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych i Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kłodzku.

INFORMACJA STAROSTY KŁODZKIEGO

Autor: 
inf. Rzecznik Prasowy Starostwa Powiatowego
starosta.jpg

Szanowni Państwo,
w obliczu tej nadzwyczajnej sytuacji, pragnę poinformować wszystkich, że nasze lokalne władze samorządowe, pracownicy urzędów, służby mundurowe, służby medyczne, wolontariusze – wszyscy bardzo intensywnie pracujemy nad tym, aby zapewnić Państwu maksimum bezpieczeństwa. Naszym celem nadrzędnym w chwili obecnej jest jak największe zminimalizowanie skutków pojawienia się nowego koronawirusa.