styczeń 2020

Koncert polanickiego chóru - 19 stycznia godz. 12.30 - kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Polanicy Zdroju. Zapraszamy!

Bardzo popularny dusznicki artysta zaprezentuje w Muzeum Papiernictwa wybór swojej twórczości. Wernisaż wystawy – 24 stycznia o godz. 18:00 – uświetni występ zespołu „Dom o Zielonych Progach”.
Zauroczony pięknem Ziemi Kłodzkiej „cris” wykonał już tysiące zdjęć, które na co dzień możemy podziwiać w internecie. Na wystawie znajdzie się zaledwie drobny ułamek jego dorobku, ale wybór i sposób prezentacji będzie podkreślał magię opowieści, które fotografik snuje niemal w każdym ze swoich kadrów.
To pierwsza taka wystawa fotogramów Krzysztofa Froese.

W dniu 25.01.2020 r. (sobota) obędzie się akcja charytatywna „Dla Kacpra”. Zapraszamy wszystkich Państwa na halę kłodzkiego OSiR'u w godzinach 9:00-16:00.
Wydarzenie ma na celu wsparcie leczenia chorego ucznia naszej szkoły – Kacpra*.
W ramach akcji odbędą się:
- Piłkarski Turniej Służb Mundurowych,
- pokazy sztuk walki (kickboxing, judo, taekwondo, Haidong Gumdo - koreańska sztuka walki mieczem, ju jitsu brazylijskie, MMA),
- występy artystyczne dzieci i młodzieży,
- koncert kłodzkiego rapera Łukasza Mniha Czesnołowicza.

Zapraszamy na spotkanie Poetów i poezji w Restauracji Przy Moście Żelaznym w Kłodzku - 23 I 2020 o 17.00.

obraz.jpg

Wernisaż: 18.01.2020 godz. 17.00. Wystawa czynna: 18.01-8.03.2020
OLENA MATOSHNIUK - urodzona w Łucku, gdzie się kształciła i rozwijała twórczo. Obecnie mieszka i tworzy we Wrocławiu. W 2007 r. ukończyła Szkołę Plastyczną, a w 2016 r. obroniła dyplom Łuckiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego na kierunku Design. Od 2014 r. realizuje indywidualny program nauczania w pracowni malarskiej Wiery Końskiej. Studentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Malarstwo w pracowni prof. Mariana Waldemara Kuczmy.

W niedzielę 19 stycznia 2020 r. o godz. 17.45 zapraszam serdecznie na WIECZÓR KOLĘDOWY w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. W programie: WSPÓLNE ŚPIEWANIE KOLĘD POLSKICH; „SIEDEM NARODZIN” - spektakl bożonarodzeniowy w reżyserii s. Benedykty Karoliny Baumann OP w wykonaniu teatru Dzikie Koty z LO im. B. Chrobrego w Kłodzku; KARNAWAŁOWY GRZANIEC, KAWA, HERBATA, ROZMOWY. Janusz Laska

Zapraszamy na promocję najnowszej, dwujęzycznej, polsko-niemieckiej publikacji Andreas Ernst (1861-1929) kłodzki architekt autorstwa Joanny Jakubowicz - 24 stycznia 2020 r., o godz. 17.00. Wydawnictwo jest próbą podsumowania dorobku znakomitego architekta - Andreasa Ernsta, którego dzieła w dużej mierze wpłynęły na dzisiejszy wizerunek Kłodzka, a także Polanicy-Zdroju.
W programie: prezentacja wydawnictwa połączona z prelekcją pt. „Architektoniczne dziedzictwo Andreasa Ernsta w Kłodzku” – Joanna Jakubowicz. Podczas spotkania sprzedaż wydawnictwa w cenie promocyjnej
Wstęp wolny!

Mikołajki 2019 w Minieurolandzie – zabawa, że ho, ho, ho!

Autor: 
inf.Minieuroland
Mikołajki2019_Plakat.jpg

Impreza mikołajkowa w Parku Miniatur Minieuroland w Kłodzku przy ul. Noworudzkiej 11.

X edycja wystawy „Sztuka papieru – prace młodych duszniczan”

Autor: 
Dorota Zielińska-Pytlowany – kurator wystawy
sztuka mł.jpg

Muzeum Papiernictwa zaprasza do udziału w wernisażu wystawy „Sztuka papieru – prace młodych duszniczan”, który odbędzie się 18 grudnia o godz. 13.00. Tegoroczna wystawa organizowana jest po raz dziesiąty i jest podsumowaniem artystycznej działalności dzieci i młodzieży z Miejskiego Zespołu Szkół w Dusznikach-Zdroju. Na wystawie zaprezentujemy prace wykonane w wielu plastycznych technikach; kompozycje w papierze czerpanym, papierowe kolaże, rysunki, przestrzenne instalacje oraz niecodzienne techniki barwienia papieru.

Zapachniało piernikiem w dusznickim młynie papierniczym

Autor: 
Marta Nowicka
T.jpg

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas przygotowań ozdób choinkowych, prezentów, pieczenia pierników i śpiewania kolęd. Z tej okazji Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju postanowiło przygotować Wystawę Świąteczną, na której zaprezentujemy mieszczańskie tradycje świąteczne z okresu międzywojennego. Wernisaż odbędzie się 6 grudnia o godz. 13.00. Na ekspozycji zobaczymy m.in. wnętrze pokoju z zastawą świąteczną, choinką i szopką lwowską z lat 30.