czerwiec 2019

Magnifikat na 20-lecie chóru Concerto Glacensis

Autor: 
inf.wł.
cg_reval_full-2545.jpg

Już 6 października 2018 r. zapraszamy Państwa na koncert „Magnificat”, który jest zwieńczeniem roku Jubileuszowego Kłodzkiego Chóru Kameralnego Concerto Glacensis. Chór w tym roku obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Kłodzki Chór Kameralny Concerto Glacensis rozpoczął swoją działalność artystyczną w marcu 1998 r. Przez pierwszych 6 lat zespół działał przy Centrum Edukacji Kulturalnej, od 2004 w Kłodzkim Ośrodku Kultury, a od 2015 przy Gminie Wiejskiej Kłodzko. Założycielem i dyrygentem jest Katarzyna Mąka.

Kulturalny wrzesień na Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
Krystyna i Mirosław Awiżeń
k4.jpg

* Wydarzenia w CKCH

Gmina Międzylesie

Autor: 
Mirosław Awiżeń
m4.jpg

• Co zostało już zrobione? • Co jest w trakcie prac? • Co na przyszłość?
O to chciałem zapytać burmistrza Międzylesia p. Tomasz Korczaka podczas tej jednej sesji objazdowej po gminie Międzylesie...

DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE 2018 W ŚCINAWCE ŚREDNIEJ

Autor: 
inf. Starostwo Kłodzkie
dożynki.jpg

Niesamowita, wręcz rekordowa frekwencja w tym roku na dożynkach w Ścinawce Średniej. Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, ale to co zobaczyliśmy zaskoczyło nas i oczywiście bardzo pozytywnie :) Dziękujemy serdecznie wszystkim Państwu, za tak liczne przybycie z całymi rodzinami i za tak wspaniałą wspólną zabawę. Gratulujemy wszystkim laureatom, którzy brali udział w licznych konkursach i zabawach. Dziękujemy też wszystkim, którzy ciężko pracowali nad tym, aby te dożynki tak wspaniale się udały.
Maciej Awiżeń – Starosta Kłodzki
Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – Wicestarosta Kłodzki

Medale 60-lecia HDK

Autor: 
inf. Starostwo Kłodzkie
hdk.jpg

29.08.2018 r. na sesji Rady Powiatu Kłodzkiego, medalami 60-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża zostali uhonorowani m.in.: starosta kłodzki Maciej Awiżeń oraz były senator RP, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego Kazimierz Drożdż. Medale zostały wręczone za wieloletnią aktywną działalność na rzecz rozwoju Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża. Centrala w Warszawie doceniła szczególne zasługi i działalność Starosty oraz pana Senatora w naszym powiecie na rzecz krwiodawstwa i ratowania życia ludzkiego.

Nowa hala dydaktyczna w ZSA w Bożkowie

Autor: 
inf. Starostwo Kłodzkie
zsa.jpg

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń uczestniczył w uroczystym otwarciu nowoczesnej hali dydaktycznej w Zespół Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie.

Kolory Pogranicza

Autor: 
Ludmiła Sowińska
wystawa.jpg

Tak zatytułowania jest poplenerowa wystawa uczestników „dużego studia plastycznego” mieszczącego się w Kłodzkim Ośrodku Kultury. Uroczysty wernisaż, który odbył się 20. września 2018 roku w kościele pw. Św. Jana Pawła II w Międzylesiu, był rzeczywiście artystyczną ucztą i uszczęśliwił oczy, uszy i serca, a zaprezentowany w klimacie Adama Mickiewicza musical wraz z muzyką „na żywo” dostarczył bardzo pozytywnych i niezapomnianych wrażeń.

Mija czwarty rok czteroletniej kadencji obecnej Rady Miasta i Burmistrza

Autor: 
Opr. Danuta Chmielarz
Sz5.jpg

Dla Gminy Szczytna był to okres nowych wyzwań i kontynuacji zadań z lat minionych.
Zadań zrealizowanych w tym czasie w Gminie Szczytna było sporo. Do tych niezbędnych dla poprawy życia mieszkańców, ich bezpieczeństwa należały:
• Wykonanie zejścia z ul. Robotniczej do ul. Stromej.
• Przebudowa dachu na budynku przy ul. Pocztowej 11.
• Wybudowanie kanalizacji sanitarnej w rejonie pomiędzy ul.Szpitalną a Słoneczną.
• Wybudowanie wodociągu na odcinku od ul.Słonecznej do nowo wybudowanych budynków jednorodzinnych.
• Wybudowanie nowego odcinka wodociągu w Złotnie.

W kilku zdaniach - wydarzyło się w Szczytnej

Autor: 
Danuta Chmielarz
SAM_2538.jpg

* Uchwały Rady Miejskiej.
Uchwała w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania na terenie miasta i gminy Szczytna miejsc sprzedaż i podawania napojów alkoholowych. Zainteresowanych odsyłam do Uchwały RM z dnia 30 sierpnia 2018 r.
Uchwała w sprawie utworzenia Żłobka Publicznego w Szczytnej oraz nadania mu statutu.

Złoty weekend w Lądku-Zdroju

Autor: 
Ewa Chalecka
Foto: 
fot.Lucyna-Lewandowska.pl
andrej_st.jpg

Tegoroczną 23. edycję Festiwalu Górskiego im. A. Zawady w Lądku-Zdroju (20-23.09) uświetniła ceremonia wręczenia Złotych Czekanów (Piolets d’Or). Nagrodę otrzymali: Kazuya Hiraide i Kenro Nakajima z Japonii, Marek Holeček oraz Zdeněk Hák z Czech oraz Frédéric Degoulet, Benjamin Guigonnet, Hélias Millerioux z Francji. Uroczystość zwieńczyło uhonorowanie nagrodą za całokształt dokonań – Piolet d’Or Carriére – Andreja Štremflelja, wybitnego słoweńskiego alpinisty, himalaisty i przewodnika górskiego.