maj 2019

Bohater kolejnego spotkania z cyklu Powiatowe Prezenta(k)cje Tomasz Pawlęga jest autorem powieści kryminalnej Trupy w Kletnie, której akcja toczy się w latach 50. na ziemi kłodzkiej. Tomasz Pawlęga - mieszkaniec Stronia Śląskiego, pracuje w Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju. Jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim Dziennikarz, publicysta, pedagog, działacz społeczny, animator kultury, aktor, konferansjer, copywriter, pisarz i dramaturg.

Zapraszamy na promocję książki Doroty Węgrzyn. Spotkanie z autorką prowadzi Agnieszka Urbańska.
Kawiarnia KOK, pl. Jagiełły - 23 maja godz. 18.00

Zapraszamy do Bystrzycy Kłodzkiej w dniach 10-11 maja. Bezpłatne zwiedzanie średniowiecznych baszt w godz. 10:00-16:45.
Baszta Rycerska, Baszta Kłodzka i Brama Wodna są elementami XIV-wiecznych fortyfikacji miejskich i stanowią wyjątkową atrakcję Bystrzycy Kłodzkiej. Można z nich podziwiać panoramę miasta,zapoznać się z XVIII - wieczną zabudową miasta przedstawioną w formie makiety historycznej, zapoznać się z historią rozwoju Bystrzycy na przestrzeni wieków, a także zobaczyć ufundowane w 1843 r. przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma IV dzwony znajdujące się w Baszcie Rycerskiej.

Spotkanie z Mirkiem Awiżeniem i promocja jego książki w kłodzkiej Bibliotece Publicznej - 16 maja godz. 18.00.

Zapraszamy do lektury majowego wydania BRAMY!

Już 15 maja 2019 roku zapraszamy na spotkanie z autorką kryminałów i powieści sensacyjnych Nadią Szagdaj. Pochodząca z Wrocławia pisarka stworzyła kilkuczęściową serię książek o przygodach Klary Szulz – błyskotliwej pani detektyw, która rozwiązuje zagadki kryminalne w Breslau na początku XX wieku. Jest też autorką thrillerów: Love oraz To nie jest amerykański film, który ukazał się w marcu tego roku. Nadia Szagdaj dwukrotnie znalazła się w ścisłej czołówce autorów zgłoszonych do Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” oraz do Nagrody Kulturalnej Gazety Wyborczej „Warto”.

Ekspozycja prezentuje dorobek artystyczny Wojciecha Czerwosza (1913 – 1986), artysty plastyka, rzeźbiarza i medaliera. 
Wernisaż wystawy odbędzie się 10 maja o godz. 17.00. 18 maja, podczas tegorocznej Nocy Muzeów, odbędą się również warsztaty papierowej wycinanki inspirowane twórczością Wojciecha Czerwosza, na które serdecznie zapraszamy.
Ekspozycja dostępna do 30 czerwca.

11-12 maja - aktywny weekend w Polanicy Zdroju. Zapraszamy!