luty 2019

Czysty dom bez chemii

Autor: 
Małgorzata Beata Bodzek
bodzek-foto1.jpg

Setki preparatów, które mają zapewnić czystość naszym domom – mleczka czyszczące, płyny do szyb, środki usuwające brud, tłuszcz, kamień, rdzę, pleśń, wybielacze, preparaty do fug, podłóg, glazury, WC, kabin prysznicowych i do udrażniania rur – mające nam ułatwiać codzienne życie mogą w efekcie przynieść więcej szkody niż pożytku. Działają drażniąco na skórę, wywołują alergie, a także prowadzą do groźnych chorób układu oddechowego.

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
w2.jpg

SUKCES W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT
20 lutego 2018 r., w Szkole Podstawowej w Jaszkowej Dolnej odbyły się Gminne Zawody w Piłce Siatkowej Dziewcząt – kategoria klas VI. Uczennice ze Szkoły Podstawowej z Krosnowic, trenowane przez nauczyciela wychowania fizycznego – pana Piotra Pawłowskiego, zdobyły w tych rozgrywkach I miejsce. Pokonały drużynę dziewcząt z Szalejowa oraz Ołdrzychowic wynikiem 2:1. Zawodniczkom wszystkich drużyn serdecznie gratulujemy. Zwyciężczyniom serdecznie dziękujemy za wynik.

SERDUSZKOWO- WALENTYNKOWO...

Bal u Królowej Śniegu

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
Foto: 
Anna Hnatów-Biela i Agnieszka Czapowska-Lewandowska
bal.jpg

VIII bal karnawałowy w sali Podhalanka w Krosnowicach, w dniu 3 lutego 2018 r. Tradycyjnie bal zorganizowany został przez Radę Rodziców działającą przy Szkole Podstawowej w Krosnowicach. Nad jego przygotowaniem pracowało wielu ludzi – dyrekcja, nauczyciele i rodzice, których zadaniem było pozyskanie fantów, sponsorów, którzy podarowali różnego rodzaju prezenty i którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy, przyozdobieniu sali, nabyciu produktów na potrawy i oczywiście ich przyrządzeniu. Każdy kto przekroczył próg sali mógł poczuć swoistą magię.

Medale noworudzianek

Autor: 
inf.wł.
wiebodzice zespołowo.jpg

Świebodzice. Dwa medale zdobyły zawodniczki Klubu Sportowego Piast Nowa Ruda podczas Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Open w łucznictwie, które odbyły się w hali sportowej OsiR Świebodzice w dn. 10-11. 02.2018.

Studniówka w ZSA w Bożkowie

Autor: 
Agnieszka Gniwek, Oliwia Miśkowiec
studniówka.jpg

13 stycznia 2018 roku w restauracji Nova Renoma w Nowej Rudzie odbyła się studniówka Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie, w której udział wzięli: Dyrekcja ZSA w Bożkowie, grono pedagogiczne, uczniowie Technikum oraz przedstawiciele rodziców.

A co tam w Różanym Dworze

Autor: 
Monika Maciejczyk
Przekazanie Bogusławie Petreckiej obrazu J.jpg

W Różanym Dworze – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w osobie Szefowej Szefowej Sztabu WOŚP w Kłodzku – Bogusławy Petreckiej. Mam zaszczyt od lat gościć tę wspaniałą nauczycielkę, pedagoga, społecznika przepełnionego pasją. Ogromną i prawdziwą pasją niesienia pomocy. Patrzę, jak Jej maleńką, drobną postać wypełnia jakaś ogromna siła i energia, pewność obranej życiowej drogi. Bogusława Petrecka, to nie tylko nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 6 w Kłodzku, to nie tylko bibliotekarka.

Czytelnik z pasją w kłodzkiej bibliotece

Autor: 
Klaudia Lutosławska-Nowak
wernisaż3.jpg

Wernisaż indywidualnej wystawy malarstwa Ireny Rzewuskiej, który odbył się 21 lutego 2018 r., zgromadził w Saloniku Prasowym liczną publiczność. Rodzina, znajomi i przyjaciele z Dużego Studia Plastycznego dopisali. To efekt wieloletniej pracy nad tworzeniem środowiska odbiorców sztuki, kłodzkiego plastyka Bogdana Wieczorka, szefa Dużego Studia Plastycznego (działającego w Kłodzkim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji). Irena Rzewuska swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła po przejściu na emeryturę. Szukała zajęcia, które zmobilizuje Ją do wyjścia z domu.

Jest taki dzień...

Autor: 
Mirosław Awiżeń
d.jpg

Takim był dzień 21 lutego 2018 r. podczas IV Festiwalu Artystycznego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kło-dzku, który odbył się w sali widowiskowej KCKSiR w Kłodzku.
To była przednia impreza. Obok mnie siedział na widowni „świeży” obywatel Kłodzka:
- Ta orkiestra jest z Kłodzka? – pytał zdumiony jakością tej Orkiestry.
- Tak – odpowiedziałem.
- A ten Pan, to kto?
- To legenda kłodzkiej muzyki. To pan Władysław Zakrzewski.
- A chór?
- Też od nas.
- To jest wspaniałe...
- Też tak uważam.
A potem były nie mniej profesjonalne występy młodych w ramach Festiwalu Młodych Talentów:

Karnawał, ach karnawał

Autor: 
Małgorzata Panek-Kiszczak
2M.jpg

Koncerty karnawałowe z muzyką quasi rozrywkową, adresowane do Sympatyków Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku cieszą się ogromnym zainteresowaniem i mają już swoją wieloletnią tradycję. W tym roku podobny koncert, pod tytułem „Bawmy się, bawmy się”, odbył się w auli koncertowej szkoły, w dniu 8 lutego br. (czwartek).

Vivat Concerto!

Autor: 
Janusz Laska
glac.jpg

Co chwilę słyszę z różnych stron utyskiwania, że trudno dzisiaj zorganizować w Kłodzku imprezę kulturalną z prawdziwym rozmachem, bo większość mieszkańców Ziemi Kłodzkiej albo siedzi przed telewizorami (raczej ci starsi) albo przed komputerami (chyba ci młodsi). Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku nie może narzekać na małą frekwencję. 9 lutego już na godzinę przed spektaklem wielka sala dawnej kaplicy zaczęła się powoli wypełniać miłośnikami muzyki chóralnej i przyjaciółmi chóru.