styczeń 2019

Koncert Dominiki Zamary w Bystrzycy Kłodzkiej 1 lutego o godz. 19.00 w sali widowiskowej MGOK.

Karnawałowa Gala z udziałem Grupy SONORI - 27 stycznia o godz. 18.00 w Cetiku w Stroniu Śląskim.

Wystawa w Muzeum Ziemi Kłodzkiej - otwarcie 26 stycznia o godz. 17.00.
Artystka przedstawi swoje prace ceramiczne z lat 2006 – 2018.

24 stycznia odbędzie się spotkanie połączone z promocją nowego wydawnictwa - Bystrzyca Kłodzka, MGOK godz. 17.00.

Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że ze względu na ogłoszenie 19 stycznia 2019 r. (sobota) dniem żałoby narodowej (w związku ze śmiercią prezydenta Gdańska Pana Pawła Adamowicza) MIĘDZYPOKOLENIOWE STROŃSKIE KOLĘDOWANIE zostaje przeniesione na 20 stycznia 2019r. Rozpoczynamy o godz. 14:00 w sali widowiskowej CETik.

Zmiana terminu koncertu - z 19 na 20 I 2019 r. Koncert odbędzie się w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Bystrzycy Kłodzkiej o godz. 19.00.

1. CIEKAWOSTKI Z DZIEJÓW ZIEMI KŁODZKIEJ
Jak bawili się kłodzczanie sto lat temu? Kto był burmistrzem Kłodzka? O dawnych starostach. Ile było domów i fabryk w powiecie bystrzyckim?
Ile osób hospitalizowało się sto lat temu? Jak minął sezon uzdrowiskowy? Kto leciał balonem nad Ziemią Kłodzką?
O powodziach, pożarach i innych klęskach żywiołowych. O aptekarzu z Radkowa, kłodzkich dobroczyńcach, kolekcjonerze motyli…
O rekordowych ziemniakach, jajach, dziwnych kurczakach. TE I INNE CIEKAWOSTKI ZNAJDZIESZ W TEJ PUBLIKACJI!!!

18 stycznia 2019 r., godz. 17:00 - Muzeum Ziemi Kłodzkiej
„Kotlina Kłodzka w pradziejach” – wykład Justyny Baron i Marcina Bohra z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie spotkania zaprezentowana zostanie historia badań archeologicznych prowadzonych na terenie Kotliny Kłodzkiej, od badań niemieckich począwszy po współczesne wykopaliska prowadzone m.in. w Ruszowicach. Podjęta zostanie także kwestia rozpoznawania i ochrony stanowisk archeologicznych.

13 stycznia, godz. 8.00-19.00, XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lądku-Zdroju. Koncerty (m.in. karnawałowe rytmy latino, duet BARDZIEJ, zespół ZAKAZ), występy lądeckiej młodzieży i dzieci, przejażdżki samochodami rajdowymi, licytacje, pyszne ciasta, przekąski i rozgrzewające napitki, światełko do nieba-Dom Klahra Kawiarnia Artystyczna, lądecki Rynek. Sztab WOŚP - Centrum Kultury i Rekreacji, pl. Staromłyński 5

Po raz szósty do Bystrzycy Kłodzkiej zjadą się gitarowi kolędnicy za sprawą Ogólnopolskiego Kolędowego Konkursu Gitarowego. 12 stycznia 2019 roku od godz. 10 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących (ul. Sempołowskiej 13) rozbrzmiewać będą kolędy w aranżacji na gitarę solo, zespoły gitarowe oraz zespoły kameralne z udziałęm gitary. Nagrodą główną w konkursie będzie gitara klasyczna „Martinez” wraz z pokrowcem o łącznej wartości 1200 zł. To w kategorii solistów. Natomiast nagrodą główną w kategorii zespołów jest kwota pieniężna w wysokości 1000 zł.