listopad 2018

Kłodzko - Muzeum Ziemi Kłodzkiej - 10 listopada godz. 17.00 - wystąpi Chór Lutnia. Zapraszamy!

Szanowni Państwo,
serdecznie zachęcamy do udziału w imprezach, które odbędą się w najbliższy weekend w Gminie Stronie Śląskie:
- Sołtys i Rada Sołecka Kamienicy serdecznie zapraszają w dniu 10 (godz. 18:00) i 11 (godz. 11:00) listopada 2018r. na uroczyste odsłonięcie "krzyża na skale" i wspólne świętowanie rocznicy 100-lecia niepodległości!.
- 10.11.2018r. o godz. 16:00 (sobota) CETiK zaprasza do Kaplicy św. Onufrego na bezpłatny, patriotyczny koncert w wykonaniu zespołu "SONORI ENSEMBLE".

Zapraszamy na kolejną Kłodzką Lekcję Śpiewania Pieśni Patriotycznych - 11 listopada godz. 16.00 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. Oprócz tego będzie można obejrzeć trzy nowe wystawy oraz oczywiście będzie tort, napoje i dobre towarzystwo...

Wernisaż wystawy w Muzeum Ziemi Kłodzkiej - 18 listopada godz. 17.00.

Program Powiatowych i Miejskich Obchodów w Kłodzku.

Miejsce: Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku
Czwartek, 8 listopada 2018 r. w przeddzień 80. rocznicy „nocy kryształowej”

Gerhard Roese, autor modelu synagogi kłodzkiej - godz. 17.00 wykład i prezentacja wystawy, godz. 11.00 prezentacja dla młodzieży

Henryk Grzybowski: Opowieść o Ruth Prager i Shoshanie Efrati
Sylwia Grzybowska: Minikoncert pieśni żydowskich w jidysz i hebrajskim

Po wykładzie przejście pod obelisk na placu po synagodze.

Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej zaprasza na uroczyste obchody 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Uczniowie i pedagodzy zwiedzili Lyon.jpg

Na początku października br. muzycznie utalentowana młodzież Bystrzycy Kłodzkiej z powodzeniem koncertowała we Francji. Zespół wokalny „Con Grazia” pod dyrekcją Renaty Fiałkowskiej-Dumy oraz młodzi instrumentaliści – uczniowie bystrzyckich szkół muzycznych – zostali zaproszeni przez tamtejszy uczniowski chór College de Ronsard w Mornant koło Lyonu. Francuscy uczniowie koncertowali przed kilkoma laty w Bystrzycy Kłodzkiej i niedawny wyjazd polskiej młodzieży do Francji był swoistą muzyczną „rewizytą”.
czytaj w 11 numerze BRAMY

wieża.jpg

W piątek, 19 października na Włodzickiej Górze w Świerkach nastąpiło uroczyste otwarcie wieży, odbudowanej w ramach projektu pn. „Polsko-Czeski Szlak Grzbietowy – część wschodnia”. Wieża została otwarta jako pierwsza z kilkunastu punktów widokowych ujętych w ww. projekcie. Koszt przywrócenia jej pierwotnego wyglądu wyniósł 515 tys. zł, z czego tylko 77 250 zł pochodzi z budżetu gminy, a reszta z funduszy unijnych.
czytaj w listopadowym wydaniu BRAMY

tablica_ZDERZENIE_listop_kolostadion5015_2380mm_2018.jpg

Tegoroczny Festiwal Zderzenie Teatrów obędzie się w dniach 27 listopada – 2 grudnia.
Na inaugurację zobaczymy fabularyzowane oratorium Bitwy Szambali przygotowane przez Autorską Szkołę Musicalową Macieja Pawłowskiego z Łodzi. Ten niezwykły spektakl jest mieszanką tańca, akrobatyki i śpiewu, opartą na wydarzeniach z historii Kłodzka. Poszczególne wątki dotyczą Husytów, Napoleona i Prusaków oraz hitlerowskich Niemiec. Opowieść o zagrożeniach czyhających w przyszłości, o tym co może nas wszystkich zniszczyć albo uratować.