sierpień 2018

54. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina w Polanicy Zdroju - 18-26 sierpnia.

Konkurs i wystawa najpiękniejszych kompozycji z kwiatów i ziół - Kłodzki Ośrodek Kultury - 15 sierpnia godz. 11 i 16.00.

Kapela Góralska Janicki z Czarnego Boru i Goście - Polanica Zdrój, 15 sierpnia godz. 17.00 Muszla Koncertowa.

Olivia Jane Ennis - wernisaż wystawy w Polanicy Zdroju, 31 sierpnia godz. 17.00.

Dożynki Gminy Kłodzko na plaży w Gorzuchowie - 26 sierpnia 2018 r. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy do Bystrzycy Kłodzkiej na dwudniowe uroczystości dożynkowe - 18-19 sierpnia. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy do Bystrzycy Kłodzkiej na Kulturalne Czwartki - szczegóły na plakacie.

Poprzednim razem jechaliśmy na kanikułę do naszych sąsiadów. Tym razem na wakacje podążamy w drugą stronę. W taki sam sposób. Czeszka/Czech jadą w wybrane miejsce w Polsce, przeglądając w czasie podróży prasę, portale i media naszego kraju w poszukiwaniu materiałów na tematy własne. Naturalnie, zastanawiając się przy okazji, jak Polakom wyszła, zapowiadana buńczucznie, dekoncentracja mediów. I w jaką bańkę informacyjną wejdą w trakcie owego przeglądu.

Polecamy najnowszy numer BRAMY. W numerze sierpniowym specjalny dodatek "100 LAT NIEPODLEGŁEJ" z regulaminem i testem pierwszego etapu KONKURSU! A ponadto felietony, barwne relacje z wydarzeń kulturalnych oraz z podróży, a także zapowiedzi imprez planowanych w sierpniu. Zapraszamy do lektury!

Warto zarezerwować sobie weekend 10-12 sierpnia. Od piątku do niedzieli zapraszamy na Wyspę Piasek i Twierdzę Kłodzko – trwać będą Forum Tradycji i XIII Dni Twierdzy :) Zapraszamy do udziału.