maj 2018

Najnowsza książka o dziejach naszego regionu, wydana przez Oficynę Wydawniczą BRAMA, autorstwa Krystyny Oniszczuk-Awiżeń. Tym razem przenosimy się w czasy przełomu XVIII/XIX wieku. Poznajemy biografię i twórczość największego historyka Ziemi Kłodzkiej - Josepha Köglera oraz czasy w których żył. Joseph Kögler urodził się w Lewinie Kłodzkim, był księdzem w Dusznikach Zdroju, Krosnowicach i proboszcze w Ołdrzychowicach Kłodzkich, gdzie umarł i został pochowany. Warto sięgnąć po tę pozycję, bogato ilustrowaną w widoki miejscowości dawnego hrabstwa kłodzkiego.

Zapraszamy na Festiwal Słodkości, który odbędzie się 2 czerwca br. w Wambierzycach. Ta impreza, której organizatorem jest Gmina Radków, od kilku lat gości w dolnośląskiej Jerozolimie i za każdym razem cieszy się dużym powodzeniem wśród miłośników domowych ciast, deserów i in. Mamy nadzieję, że tak samo będzie w tym roku, tym bardziej, iż troszeczkę ją zmienimy i wzbogacimy.

W dniu 2 czerwca br. obchody Dnia Stronia Śląskiego (Park Miejski). Zapraszamy!

Koncert "Śniadanie na trawie" odbędzie się 3 czerwca w Parku Józefa o godzinie 12.00. Zapraszamy!

Festyn Rodzinny w Szczytnej - zapraszamy. 2 czerwca godz. 10 - Olimpiada Przedszkolaków, 14 - gry, zabawy..., a 3 czerwca godz. 8 - zawody wędkarskie, koszenia trawy..., godz. 15 - Bieg Liczyrzepy.

31.05. godz. 19.00 – Koncert Ani Rusowicz, Muszla Koncertowa. Lata 60-70. jak pokazuje historia nigdy nie wyjdą z mody, z tych dwóch doskonałych dekad można garściami czerpać inspiracje, a dodając do tego nutę nowoczesności tworzą się nowe trendy i style czyli muzyka vintage’owa w nowoczesnym wydaniu. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory z dwóch płyt Ani oraz utwór „W co mam wierzyć” z filmu Sztuka kochania. Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK , kompozytorka, tekściarka ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-70.

11 maja godz. 17.00 Wernisaż Kłodzkiego Klubu Fotograficznego, KCKSiR, Galeria Sztuki pARTer.

12-13.05. – Bike Maraton (12.05) i Super Bieg (13.05), Park Zdrojowy. Wydarzenie sportowe, które promuje zdrowy i aktywny styl wypoczynku oraz rywalizację fair play. Rozgrywa się na najpiękniejszych trasach polanickich okolic.

17 maja godz. 18.00 DKF w Kinie Dąbrówka - Morderstwo w hotelu Hilton /bilety 5 zł/, KCKSiR, Sala Widowiskowa.

Z BLISKA. Międzynarodowa Noc Muzeów 2018. Zapraszamy 18 maja 2018 r., o godz. 19.00 na Międzynarodową Noc Muzeów w Muzeum Ziemi Kłodzkiej pod hasłem Z BLISKA. Podczas wydarzenia prezentowane będą wystawy czasowe:
• Zwierzyniec. Rzeźba i ornamenty zoomorficzne w architekturze Kłodzka