kwiecień 2018

Daliśmy sobie słowo. Chcieliśmy mianowicie z moimi czeskimi rozmówcami wybrać się na wspólną majówkę (w połowie jubileuszu) bez polityków i polityki. Nie udało się. Już tłumaczę dlaczego. W jakimś momencie planowania pojawił się sentymentalny temat romski. Jakieś drobne marzenie o odmiennej wyprawie, np. cygańskim taborem. Takie skojarzenie rychło stało się pretekstem długiej dygresji.

Zapraszamy do lektury majowej BRAMY. Zapowiedzi ciekawych imprez kulturalnych, m.in. Noc Muzeum, Święto Miasta Bystrzyca Kłodzka, Koncerty Majowe, Pochód Poezji, Raz Dwa Trzy - warto skorzystać z oferty.
A poza tym: inwestycje w Szczytnej, remonty w Kłodzku, promesy na drogi... Szykują się nowe atrakcje turystyczne w powiecie kłodzkim. Korespondencja z Targów Turystycznych w Katowicach... i wiele innych ciekawych artykułów.

Jak to zwykle podczas Kłodzkich Lekcji bywa, każdy uczestnik tej muzycznej imprezy otrzyma bezpłatnie śpiewnik, zawierający wszystkie pieśni, które tego dnia będziemy wspólnie śpiewać. Scenariusz tegorocznej Lekcji przewiduje muzyczną wędrówkę od dnia Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja po lata współczesne.

3 maja /czwartek/, godz. 9.15 Powiatowe i Miejskie Obchody Święta Narodowego 3 Maja
Kościół Wniebowzięcia NMP, Rynek
godz. 12.00 IV BIAŁO-CZERWONY PIKNIK RODZINNY
Kłodzki Skwer Kultury pod mostem św. Jana
godz. 16.00 XII Kłodzka Lekcja Śpiewania Pieśni Patriotycznych /wstęp wolny/
Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku

Kłodzko, Skwer Kultury Pod Mostem św. Jana - 1 maja start godz. 15.00.

05.05.2018 r., godz. 17.30 i 19.30. Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej. Pokazy filmów komediowych na dużym ekranie. Repertuar dostępny w sekretariacie Teatru oraz w informacji turystycznej. Wstęp wolny.

04.05.2018 r., godz. 10.00. Start: Informacja Turystyczna (ul. Parkowa 15, Park Szachowy). Rajd odbędzie się w kierunku Wolarza i Fortu zakończony ogniskiem. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy (info@polanica.pl lub 74 86 82 444). Koszt udziału: 5 zł.

3.05.2018 r., godz. 19.00, Teatr Zdrojowy im. M. Ćwiklińskiej
Raz, Dwa, Trzy…

1.05.2018 r., godz. 16.00 Stand-up Grzegorza Halamy - Muszla Koncertowa
O odchudzaniu i fitness klubach. O paleniu (papierosów) i stosunkach (damsko-męskich). O tym, żeby długo i szczęśliwie czyli o intymnym życiu grubasa opowie w swoim stand up’ie (bez wulgaryzmów) Grzegorz Halama – znany polski aktor teatralny, filmowy oraz kabaretowy, a także świetny parodysta.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kolejne spotkanie polsko-czeskie wokół wspólnego jubileuszu zaczęło się od piłki nożnej. Moi czescy rozmówcy obiecali, że będą kibicować naszym. Miłe. To na pewno zdecydowanie zwiększy szanse polskiej reprezentacji na dobry ogólny wynik. Natychmiast też zaczęliśmy porównania. Poziomu lig, osiągnięć, statystyk, nie obyło się bez wyliczania piłkarskich gwiazd itd. Statystycznie zresztą mają ich więcej. W przeszłości i w teraźniejszości. W trakcie dość gorącej wymiany zdań doszliśmy i do podtytułu tego odcinka. Po kolei jednak.