marzec 2018

Wielkanocny żur i cuda z sera - 18 marca początek godz. 12.00.
Polska Wielkanoc to bogata tradycja, przejawiająca się w wierzeniach oraz zwyczajach, zwłaszcza dotyczących stołu. Jej ogrom co roku pokazuje Jarmark Wielkanocny w Ścinawce Średniej. Tegoroczna edycja, będąca XVII z kolei, odbędzie się 18 marca br., a jej hasłem przewodnim będą „Świąteczne cuda z sera”.

18 marca 2018 r. (niedziela) od godz. 13:30 zapraszamy do CETiK-u na V POLSKO-CZESKIE STOŁY WIELKANOCNE. W programie : prezentacje stołów wielkanocnych, kiermasze wielkanocne, występy artystyczne: Przedszkolaków z Przedszkola im. Jana Pawła II w Stroniu Śląskim, z Przedszkola Bajlandia w Bolesławowie, uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Boh. Westerplatte w Stroniu Śląskim, grupy tanecznej "Nadija" działającej przy CETiK-u, LZŚ "Siekiereczki", Kapeli "Z Ul.

Spotykamy się z baśniami... Zapraszamy dzieci z rodzicami - 17 marca godz. 11.00 - PiMBP w Kłodzku Filia dla dzieci.

17 marca od godz. 10.00 - Krosnowice, Szkoła Podstawowa. Zapraszamy!

12.03 godz. 11.00 w MGOK w Bystrzycy Kłodzkiej spotkanie z Bolesławem Grabowskim w ramach kontynuacji projektu "Coolturysta na ziemi kłodzkiej".

Już wkrótce , bo 17 marca brzmieć będzie muzyka akordeonowa od rana do wieczora. Od godz 8.30 do godz 15.30 odbywać się będą przesłuchania uczestników III Akordeonowego Turnieju Hrabstwa Kłodzkiego. Rozpoczyna kategoria dorosłych muzyków a następnie dzieci i młodzież. Występy poszczególnych wykonawców oceniać będzie jury w składzie dr hab. Piotr Chołołowicz, mgr Jacek Gąsior i mgr Julian Kwiatkowski. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród o godz. 16.30.

24 marca o godz. 18.30 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku - Teatr Rapsodia zaprasza na "Wspomnienie o Gerhardzie Hirschfelderze".
Scenariusz i reżyseria: Ewa Kornaszewska. W rolach głównych: Mietek Kowalcze, Jerzy Deron, Magdalena Grzyb, Krzysztof Karkowski, Grzegorz Sienkiewicz, Paulina Awiżeń, Mikołaj Pluta.

Próbujemy w tym cyklu unikać bieżących komentarzy publicystycznych. Głównie dlatego, że stuletnia perspektywa rocznicowa namawia do powagi, (lekkiego) patosu i zdrowego dystansu. Nie zawsze się jednak udaje. Bo temperament sąsiadów-rozmówców, którzy współtworzą te teksty, przekracza spokój autora i musi on na różne zaczepki zareagować, umieszczając w "100 na 100" niektóre sugestie i wydyskutowane polsko-czeskie myśli. Najpierw więc o drobnym czeskim przytyku. Wydawało się (poprzedni tekst), że o stawianiu pomników będzie u nas cicho i spokojnie. A co się okazało? Zupełnie odwrotnie.

KCKSiR, Galeria Sztuki pARTer - 10 marca, godz. 19.00 - Koncert Renaty Przemyk Akustik Trio
Bilety w cenie: 35 zł w przedsprzedaży, 45 zł w dniu koncertu do nabycia w Galerii Sztuki pARTer, biletyna.pl, www.centrum.klodzko.pl

W czwartek (8.03) w Lądku zaśpiewa jeden z solistów Teatru Muzycznego z Łodzi – Piotr Płuska.