luty 2018

Zapraszamy 2 marca /piątek/, godz. 18.00 na spektakl „Między łóżkami", reż. Artur Barciś.
Obsada: Kurowska, Pazura, Barciś, Żurek, Ankudowicz. Bilety w cenie 90 zł, 70 zł balkon do nabycia w Galerii Sztuki pARTer
Kłodzko - KCKSiR, Sala Widowiskowa

Kolejnym cyklem spotkań z serii Stacja nowa książka Biuro Literackie zapowiada wrześniowy festiwal Stacja Literatura 23. W trasę rusza ponownie Filip Łobodziński, który tym razem odwiedzi Dolny Śląsk. Poza wyborem tekstów piosenek Boba Dylana zebranych w tomie "Duszny kraj" prezentowana będzie również wydana właśnie w Polsce proza noblisty "Tarantula". Obie książki będzie można nabyć w trakcie spotkań w specjalnych cenach.

Akwarium Polanicka Galeria Sztuki - wernisaż 23. II. 2018 r. godz. 17.00. Wystawa czynna do 15 marca.

Spektakl "Ostra Jazda" już w najbliższą sobotę (24.02) o godzinie 19.00. Zapraszamy serdecznie do Teatru Zdrojowego w Polanicy-Zdroju.

ucja.jpg

...dokonała się dekoracja Siostry Łucji tym najsłoneczniejszym z odznaczeń na świecie. Siostra Łucja dołączyła do grona Kawalerów Orderu Uśmiechu z numerem 1018. Ta podniosła uroczystość odbyła się w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Piszkowicach, 26.01.2018 r., z udziałem znamienitych Gości, wśród których byli m.in.: Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, ks. Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji świdnickiej oraz przybyła z Rzymu Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, Sr. M.

Budzet_Starostwa_2018.jpg

Po opracowaniu przez Zarząd Powiatu projektu budżetowego, w dniu 28 grudnia 2017 roku, podczas sesji Rady Powiatu radni uchwalili budżet na rok 2018. Budżet na 2018 rok jest budżetem ambitnym w realizacji – informuje Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. 
Na same Zadania Inwestycyjne planujemy w tym roku wydać łącznie ponad 51 mln zł...
szczegóły w lutowym numerze BRAMY

skibus.jpg

- Jak minął 2017 rok dla Państwa?
- Rok jak rok. Dobrze się zakończył. Zaplanowane inwestycje zrealizowaliśmy i realizujemy.
- A są to...
- ... remont budynku Urzędu Miejskiego i otoczenia, budowa parkingu, remonty dróg...
/.../
- Cieszę się, że zawarliśmy umowę partnerską z Ustroniem Morskim. Myślę, że to bardzo dobra umowa łącząca mieszkańców gór i wybrzeży morskich.
/.../

2_spolka_LUK.jpg

W dniu 28 grudnia 2017 r. aktem założycielskim, w miejsce wygaszanego Zarządu Budynków Komunalnych, została powołana do życia gminna spółka pn. Lądeckie Usługi Komunalne Spółka z o.o. w organizacji, z siedzibą w Lądku-Zdroju. Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników, w obecności notariusza, otworzył burmistrz Lądka-Zdroju – Roman Kaczmarczyk.
czytaj w lutowym wydaniu BRAMY

plakat_800_lat_wambierzyc_3_2017 - Kopia.jpg

„800 wspomnień na 800-lecie Wambierzyc”.
Może ktoś był świadkiem cudu, wszedł w związek małżeński, doznał odnowy duchowej lub poznał miłość swojego życia. A może ktoś zachwycił się architekturą miejscowości, wybraną kapliczką, rzeźbą? Bazylika stała się natchnieniem do napisania wiersza…
A może komuś towarzyszą zgoła inne wspomnienia związane z dolnośląską Jerozolimą? Ile osób – tyle przeżyć i wspomnień, nie mniej, niż lat mają Wambierzyce.

Gmina Radków rozważa przystąpienie do programu pn. „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego”, wdrażanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, gdyż daje to możliwość pozyskania dofinansowania do wymiany źródeł ciepła.
Program „Wymiana pieców” obejmuje likwidację kotłów starej generacji oraz zakup i montaż nowych...
czytaj w lutowym numerze BRAMY