listopad 2017

Po cyklu Suplemetów czeskich, czyli krótkich tekstów o naszych południowych sąsiadach Redakcja zaprasza PT Czytelniczki i PT Czytelników do pisanej "rozmowy" o czeskim i o naszym stuleciu. W narodzinach niepodległości wszak jesteśmy równolatkami.

Zapraszamy 16 grudnia godz. 14.00. Koncerty, pokazy, rękodzieło. Bystrzyckie Kolędowanie.

10 grudnia zapraszamy do Stronia Śląskiego. Początek godz. 13.00.

Stronie Śląskie CETIK - 4 grudnia godz. 15.00. Zapraszamy

Polanica Zdrój 5 grudnia godz. 19.00 - SONORI.

6 grudnia godz. 17.00 Spotkanie z Mikołajem. 10 grudnia godz. 12.00 Pokazy kulinarne z degustacją potraw świątecznych.

Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Kłodzki Klub Fotograficzny po raz kolejny zapraszają na fotograficzną ucztę. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym, wystawa kończąca rok w galerii sztuki pARTer będzie należeć do klubu fotograficznego Poznavani z Nowego Miasta nad Metują w Czechach. Kolekcja nosić będzie tytuł „Vizuální doteky” (wizualne dotyki). Autorami prac są: Petr Hacker, Vladimír Klofáč, Jaroslav Lelek, Zdeněk Mudroch, Rudolf Němeček, Karel Václav Nývlt, Iva Pavlátová, Milan Semerád, Helena Urbanová, Jarmila Valterová, Eva Vincencová i Jiří Vít.

Solowy występ popularnego aktora. Artysta, w sobie właściwy sposób nawiązuje niezwykły kontakt z publicznością opowiadając anegdoty o swojej zabawnej drodze do aktorstwa. Zaprasza za kulisy teatru i planu filmowego opowiadając o tremie, dykcji, różnego rodzaju „sypkach", czyli aktorskich wpadkach, oraz dowcipach jakie aktorzy robią sobie na scenie. Wszystko to jest opatrzone, w mistrzowski sposób wykonywanymi piosenkami. To pełne humoru i wdzięku spotkanie, na które serdecznie zapraszamy!

1. grudnia o 19.00 będzie koncertował w Kłodzku słynny kabareciarz Alosza Awdiejew. Zapraszamy.

Zapraszamy 9 grudnia do Ludwikowic Kłodzkich godz. 15.00.