wrzesień 2017

Nieprawdaż, że pięknie?

Autor: 
inf. UMiG Lądek Zdrój
lądek-trojan.jpg

Jeszcze w tym roku na Trojaku (Lądek Zdrój) powstanie taka efektowna platforma widokowa za 185 tys. zł.

Dni Powiatu Kłodzkiego w Minieurolandzie

Autor: 
inf. wł.
Minieuroland3.jpg

W Parku Miniatur Minieuroland 3 lipca rozpoczęły się Dni Kłodzczan. W ramach oferty promocyjnej mieszkańcy miasta mogli kupić bilet wstępu za symboliczne 5 zł. Organizatorzy postanowili przedłużyć promocję Minieurolandu do dnia 6 sierpnia i rozszerzyć o inne miejscowości z powiatu kłodzkiego. Wszystkie osoby zameldowane na tym terenie mogą wybrać się w okazyjnej cenie w pełną wrażeń podróż po najciekawszych zakątkach świata. Takiej okazji nie można przegapić!

Dwa Bajkowozy - Wędrujące Biblioteki na stałe w Kudowie Zdroju

Autor: 
Jarosław Leciejewski
4.jpg

Fundacja Serdecznik z Poznania buduje, wyposaża i przekazuje nieodpłatnie szpitalom dziecięcym w całej Polsce mobilne Wędrujące Szpitalne Biblioteki, nazwane przez dzieci Bajkowozami!!! Projekt „Oddział Bajka – Wędrująca Szpitalna Biblioteka” otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Pierwszy Bajkowóz zamieszkał na stałe w Rehabilitacyjo- Hematologicznym Szpitalu dla Dzieci “Orlik” ul. Bukowina 1 (27.07.). Drugi Bajkowóz trafił na stałe do Szpitalu Uzdrowiskowym dla Dzieci „Jagusia” ul. Słoneczna 17 (13.07.).

Seniorzy XXI wieku po kursie komputerowym e-Senior w kłodzkiej bibliotece

Autor: 
K. Lutosławska-Nowak
seniorzy1.jpg

Kolejny kurs e-Senior przeprowadzony w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku zakończył się 29 czerwca 2017 roku. Odbywał się już po raz 22 i wzięło w nim udział 16 osób.

Z ekologią za pan brat, czyli zawaba w recykling

Autor: 
EL
eko2.jpg

Recyklingowe warsztaty dla dzieci, to kolejny świetny pomysł na nudę podczas wakacji. Robienie „czegoś z niczego” rozpaliło pomysły naszych milusińskich, którzy jak co czwartek odwiedzili Czytelnię PiMBP w Kłodzku. Ciekawe zajęcia, świetna zabawa i super pomysł na samorealizację i uwrażliwianie jak ważne jest dbanie o środowisko było dla nas priorytetem. Edukacja ekologiczna w dzisiejszych czasach to podstawa. Na warsztatach wakacyjnych przygotowanych przez Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną dowiedzieliśmy się, że śmieć to przed-miot tylko chwilowo niepotrzebny.

Warsztaty plastyczne w Bibliotece

Autor: 
EL
klaudia1.jpg

MODA GAZETOWA – to kolejna propozycja twórcza dla dzieci przygotowana przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w ramach warsztatów wakacyjnych. Tym razem to właśnie gazety, taśma klejąca i nożyczki posłużyły do tworzenia super kreacji z papieru. Zabawa w projektantów mody okazała się genialnym pomysłem zakończonym sukcesem. Powstały kapelusze małe i duże, wykwintne okrycia wierzchnie oraz torebki. Poprzez zabawę rozwialiśmy kreatywność i twórcze zdolności. Aktywne uczestnictwo w zabawie uwolniło nasze talenty pobudzając wyobraźnię.

Przystanek kultury z książką w Doudleby nad Orlici

Autor: 
inf.BP
9pkd.jpg

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko zapisuje na kartach swojej działalności kolejne udane wydarzenie, zrealizowane w ramach mikroprojektu „Przystanki kultury z książką”. W niedzielę 9 lipca, zapakowaliśmy się do autobusu w Starym Wielisławiu i ze śpiewem na ustach, przy dźwiękach gitary, pojechaliśmy w odwiedziny do naszej czeskiej rodziny w Dodleby nad Orlici. Razem 28 osób, dzieci, młodzież i dorośli. Wielopokoleniowa społeczność lokalna ze Starego Wielisławia rozumiała się bez słów… W rolę fotoreporterów wcielili się Michał i Mateusz.

Nocna zmiana w Wojborzu

Autor: 
inf. BP
8NBW.jpg

Do tegorocznej Nocy bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza” przystąpiła rekordowa liczba 1 353 biblioteki i kilkadziesiąt filii w całej Polsce. W Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko nocna zmiana spotkała się w Wojborzu. Do nocnej biblioteki trafiło około 40 osób (dzieci, młodzież i dorośli). Dla czytelników przygotowano wiele ciekawych i pouczających atrakcji. Rozpoczęliśmy od nietypowej strefy artystycznej pod hasłem „Wyspy”, którą kierowała pani Roma Szczerbień. „Wyspy” to pełna tajemnic książka do kolorowania dla marzycieli w każdym wieku.

Z Kroniki Koła kłodzkiego SBP

Autor: 
inf. BP
gra.jpg

22 czerwca br. środowisko bibliotekarskie gościło w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szczytna. W ramach działalności Koła Kłodzkiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, 16 osób wzięło udział w cyklicznym posiedzeniu, szkoleniu środowiskowym oraz giełdzie pomysłów. Podczas posiedzenia, przewodnicząca Koła Mariola Huzar (dyr. BP Gminy Kłodzko) przedstawiła informację z 5. Powiatowego Dyktanda SBP, w którym udział wzięło 58 osób z terenu woj. dolnośląskiego. Do Stowarzyszenia przyjęto nowego członka, Romę Szczerbień z Filii nr 2 w Krosnowicach.

18 edycja stypendiów im. Grzegorza Ciechowskiego w gminie wiejskiej Kłodzko

Autor: 
inf. MH

Wójt Gminy Kłodzko rozpoczyna nabór wniosków o przyznanie stypendium im. Grzegorza Ciechowskiego na rok szkolny i akademicki 2017/2018. Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach: za wyniki w nauce i za osiągnięcia w różnych dziedzinach. Beneficjentami programu stypendialnego są uczniowie oraz studenci w trybie nauczania stacjonarnego w wieku od 13 do 24 lat. Maksymalna kwota stypendium za 10 miesięcy roku szkolnego lub akademickiego wynosi 3 000,00 zł.