sierpień 2017

Zapraszamy 1 września godz. 18.00 KCKSiR. "Opera na wynos" to lekko podany i żartobliwy spektakl muzyczno-kabaretowy pełen pozytywnej energii, wykonywany i prowadzony z przymrużeniem oka. To zaskakująca mieszanka poczucia humoru, żartów muzycznych i wirtuozerii.

2 września o godz. 12.00 przed kłodzkim ratuszem Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ogranizuje kolejną już edycję Narodowego Czytania, które tradycyjnie obejmuje swoim patronatem honorowym Prezydent RP. W poprzednich edycjach czytane były najważniejsze dla polskiej literatury powieści – „Lalka”, „Trylogia”, „Quo vadis”, mickiewiczowska epopeja „Pan Tadeusz” i komedia Aleksandra Fredry „Zemsta”. W tym roku do lektury w głosowaniu internautów po raz pierwszy został wybrany dramat narodowy, czyli „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego odbędzie się siedem wyjątkowych koncertów. Wystąpią m.in. Tomasz Krzysica (tenor), berliński kwartet saksofonowy Clair Obscur, zespół Duo del Gesù oraz Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Zapraszamy 3 września do Ścinawki Średniej na Powiatowe Dożynki. Początek godz. 11.00.

27 sierpnia w Bystrzycy Kłodzkiej - początek godz. 12.00, a o godz. 19.30 Wielka Gala Operowa, którą poprowadzi Artur Chamski.

Chór Cantabile z Sulechowa wystąpi w Polanicy Zdroju 22 sierpnia - UWAGA ZMIANA GODZINY - godz. 16.00 - Muszla koncertowa.

Koncert w Polanicy Zdroju 20 sierpnia - UWAGA ZMIANA GODZINY!!! - godz. 16.00 - Muszla koncertowa.

Finał 56 Dni Kłodzka 2017

Foto: 
Katarzyna Schick
4-KOMBII.jpg

Fotoreportaż z 56. Finału Dni Kłodzka. Na zdjęciach: Kolorowa Parada, Konkursy, zespoły -Centrala 57 i Kombii.

Odyseja Umysłu - Finały Światowe 2017. Sukces uczennic z ZSS w Kłodzku

Autor: 
inf. AA
o1.jpg

Grupa uczennic z Kłodzka: Zuzanna Karkowska, Paulina Awiżeń, Martyna Ryszka, Zofia Górska, Natalia Mosór, Oliwia Dąbrowska wraz z trenerkami Agnieszką Ryszką i Dominiką Chmielowską na początku kwietnia zakwalifikowała się na Finały Światowe w USA. Od tego momentu zaczął się wyścig z czasem – trzeba było zebrać ok. 74 tys. zł w niecałe 2 miesiące. Na szczęście udało się i dziewczyny ruszyły na podbój świata.

Cudawianki Gminy Kłodzko

Autor: 
inf. wł.
cuda2.jpg

24 czerwca w Parku Retro w Szalejowie Dolnym uczczono świetną zabawą Noc Świętojańską. Widowiska teatralne, występy dzieci i dorosłych, zabawy, pyszne ciasta i placki z blachy i mnóstwo innych atrakcji.