lipiec 2017

WAKACJE! LATO! Zapraszamy na basen kąpielowy w Kłodzku.

Zapraszamy do Bystrzycy Kłodzkiej na imprezy czwartkowe - szczegóły na plakacie.

Polanica Zdrój - 3 sierpnia godz. 19.30. Zapraszamy!

5 sierpnia 2017r. (sobota) zapraszamy do CETiK-u na STROŃSKĄ DREZYNIADĘ, ROZPOCZYNAMY O GODZ. 13:00. W programie występy Kapeli z Ul. Hutniczej, LZŚ Siekiereczki, gwiazda wieczoru Zespół Horyzont. Wyścigi drezyn ręcznych w godz. 15:00 - 18:00. Zakończenie imprezy ok. godz. 20:00.Zachęcamy do zapisywania się na listy w poszczególnych kategoriach do wyścigów drezyn ręcznych już teraz. Do każdej kategorii możemy zapisać 12 zespołów dwuosobowych. Zapisy trwają pod nr. telefonów 74 8143 205, 74 8143 242, kategorie: RODZINA (dorosły i dziecko do lat 14), KOBIETY, MĘŻCZYŹNI, OPEN.

Zapraszamy do Szczytnej - 4-6 sierpnia. Bogaty program - szczegóły na plakacie.

Wystawa szkła artystycznego Stefana Sadowskiego, rysunku Konstantego Zielińskiego i fotografii Dawida Hadara w Szczytnej - w siedzibie Bractwa Rycerskiego MBKP - wernisaż 4 sierpnia godz. 17.30.

Polanica Zdrój Muszla koncertowa - 29 lipca godz. 19.00. Zapraszamy!

Polanica Zdrój, Muszla koncertowa - 23 lipca godz. 16.00. Zapraszamy!

W Parku Miniatur Minieuroland w dniu 3 lipca rozpoczęły się Dni Kłodzczan. W ramach oferty promocyjnej mieszkańcy miasta mogli kupić bilet wstępu do kłodzkiej atrakcji za symboliczne 5 zł.
Promocja Minieurolandu spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że organizatorzy postanowili ją przedłużyć do dnia 6 sierpnia i rozszerzyć o inne miejscowości z powiatu kłodzkiego. Wszystkie osoby zameldowane na tym terenie mogą wybrać się w okazyjnej cenie w pełną wrażeń i oryginalnych inspiracji podróż po najciekawszych zakątkach świata.

Vilcacora - Koci Pazur

Autor: 
Małgorzata Beata Bodzek

O fitoterapii pisałam już nieraz, jednak na szczególną uwagę, moim zdaniem, zasługuje roślina o nazwie Vilcacora (łac. Uncaria tomentosa) zwana również kocim pazurem. Vilcacora jest lianą rosnącą naturalnie w dżunglach Ameryki Południowej i Środkowej. Mówią o niej, że jest królową roślin, zawdzięcza swą moc sześciu alkaloidom, niezwykle silnie działającym antymutacyjnie i antyutleniająco, co stanowi o ich wartości w leczeniu nowotworów.