maj 2017

31 maja od godz. 9.00. Spotkanie m.in. z aktorem Pawłem Królikowskim. Szczegóły na plakacie.

Pierwszy Kłodzki Turniej Poezji Śpiewanej - 31 maja od godz. 11.00. Szczegóły na plakacie.

31 maja godz. 18.00 - w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku.

Kilka razy próbowaliśmy zaprosić do nas księdza Tomaša Halika. Na razie bez powodzenia. Może w przyszłym roku uda się zorganizować jego kłodzki benefis na siedemdziesiątkę? Kto wie? Nadzieję na taką niespodziankę mamy. Nie o tym jednak. W tym cyklu pojawiają się mniej lub bardziej widoczne odniesienia do poglądów i pomysłów ważnych Czeszek i Czechów. Wiadomo. Profesor Halik bez wątpienia należy do takich postaci.

Od czasu do czasu w tym cyklu pojawia się mniej lub bardziej słyszalne westchnienie typu - Czesi to potrafią! I nie wynika to jedynie z czechofilstwa autora, ale z prostej konstatacji - nam wychodzi słabiej. O co chodzi, o czym będzie tym razem? Nasi sąsiedzi, w ramach przygotowania do stulecia, przygotowali ranking osobowości. Tak bowiem należy nazwać zestawienie osób, które w życiu społecznym, kulturalnym, intelektualnym, naukowym, ekonomicznym, religijnym miały w ostatnim roku największy wpływ. Jak to zbadano? Przyjęto prosty i przejrzysty sposób konstruowania rankingu.

1 czerwca w ramach Kulturalnych Czwartków zapraszamy do Bystrzycy Kłodzkiej - mnóstwo atrakcji.

Kilka bieżących tematów przesunęło do tego odcinka pomysły sprzed paru tygodni. Może dzięki temu nabrały nieco większej mocy. Oby. Ale po kolei. W okolicach 19 kwietnia, czyli kolejnej - 74 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim można było przypomnieć sobie film "Helga L-520" w reżyserii Miloša Zvěřiny. Autora rozpoznawalnego za sprawą charakterystycznej kreski, interesującego montażu oraz ważkich tematów i idei. Twórcy cenionych czeskich filmów animowanych, po prostu.

Koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej - 18 maja godz. 18.00 w sali widowiskowej MGOK.

Bieg Alpejski na Śnieżnik - 21 maja 2017 r.

odyseja.jpg

Gimnazjaliści z Kłodzka wygrali kolejny etap „Odysei Umysłu” i teraz mogą reprezentować Polskę w finałach w USA. Aby tam jednak być 23-28.05.2017 r. muszą sami pokryć koszty: biletu, transportu i pobytu, czyli 8 tys./osobę. Pomóżmy naszej młodzieży reprezentować Kłodzko w Stanach Zjednoczonych (Michigan State University).
Chcesz pomóc? Wpłaty do 18 maja prosimy kierować na konto 71 1090 2327 0000 0005 9400 4322 Kłodzkie Towarzystwo Oświatowe z dopiskiem „Odyseja Umysłu”.