kwiecień 2017

Wiadomo, że ten cykl to drobne przygotowanie do lipcowego Festiwalu „Góry Literatury”, z pasmem czeskim w tym roku. Jednak ten jeden raz - właśnie w tym odcinku - wyjdziemy w planach o dwa miesiące w przód. Poza festiwal i do końcówki września. Ci z nas, którzy jadą do lub z Polanicy przez Szalejów Górny, „ósemką” po prostu, na tylnej ścianie przystanku dostrzegają interesujące dzieło malarskie. Motywy, temat, kolory pozwalają bez trudu zidentyfikować autora. Bez wątpliwości to obraz Henryka Wańka. Sprawdźcie, zobaczcie proszę, bo może się mylę!

Ulica Słowackiego do remontu. Nowe oświetlenia

Autor: 
inf. na podst. "Wiadomości Bystrzyckich"
remont.jpg

Jedna z ważniejszych ulic Bystrzycy Kłodzkiej, Słowackiego, poddana zostanie remontowi. Prace zaplanowano do końca kwietnia br.

Rekordowy budżet gminy Bystrzyca Kłodzka na rok 2017

Autor: 
inf. na podst. "Wiadomości Bystrzyckich"

Podczas sesji Rady Miejskiej, odbywającej się 20 grudnia 2016 r., przyjęta została uchwała budżetowa na kolejny rok. Dochody określono na 66 740 754 zł, zaś wydatki na 80 400 754 oraz rozchody 3 540 000 zł. Różnica między dochodami a wydatkami i rozchodami pokryta zostanie kredytem bankowym w kwocie 17 200 000 zł. Na tegoroczne dochody złożą się dochody bieżące w wysokości 63 168 950 zł i majątkowe określone na 3 571 804 zł. Jeśli idzie o wydatki, to bieżące oszacowano na 56 607 201 zł, zaś majątkowe na 23 793 553 zł.

Czy Ziemia Kłodzka do ziemia niczyja?

Autor: 
Henryk Grzybowski

W lutym na Berlinale 2017 Pokot Agnieszki Holland oparty na książce Olgi Tokarczuk Prowadź swój pług przez kości umarłych otrzymał statuetkę Srebrnego Niedźwiedzia. O tym sukcesie filmu nie poinformowano natomiast w narodowej telewizji. Film kręcony w plenerach Kłodzczyzny, a entuzjastycznie przyjęty na filmowym festiwalu, spotka się z pewnością z zainteresowaniem mieszkańców. Nie do końca wiadomo, czy będzie wyświetlany w kłodzkim Cinema 3D, choć na projekcje w Nowej Rudzie i Bystrzycy Kłodzkiej było tylu chętnych, że wypełniliby wiele seansów.

W kilku zdaniach wydarzyło się w Szczytnej

Autor: 
Danuta Chmielarz
ELEWACJA2.jpg

Zanosi się na nową cykliczną imprezę samochodową.

Zmiany w ruchu drogowym w Radkowie

Autor: 
Burmistrz J. Bednarczyk

Szanowni Państwo!
W związku z licznymi pytaniami i uwagami mieszkańców Gminy Radków, informuję o zasadach ruchu, obowiązujących w strefie zamieszkania Radków – Rynek
1. Strefa zamieszkania jest oznaczona znakami:
2. W strefie zamieszkania obowiązują następujące zasady:
• pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami
• prędkość pojazdów ograniczona do 20 km/h
• pozostawienie pojazdu na postoju jest możliwe tylko w wyznaczonych miejscach
• na skrzyżowaniach wszystkich ulic obowiązuje zasada „prawej ręki”, chyba że znak drogowy stanowi inaczej.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków... Dofinansowanie do inwestycji

Autor: 
inf. M. Matusz

W ubiegłym roku dofinansowanie zostało przyznane dla 5 przydomowych oczyszczalni ścieków. Ile obiektów otrzyma takie wsparcie w tym roku – czas pokaże. Termin składania wniosków wraz z niezbędnymi dokumentami upływa 31 maja 2017 r.

Projekt rodzina kłodzkiego PKSu

Autor: 
inf. M. Zilbert
pks.jpg

PKS w Kłodzku S.A. 21 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Kłodzku podpisał z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Powiatem Kłodzkim umowę o współpracy przy realizacji „Projektu Rodzina”.

Kwalifikacja wojskowa

Autor: 
inf. M. Zilbert

Na terenie powiatu kłodzkiego 6 lutego br. rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Powiatowa Komisja Lekarska pracuje w tym roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 (II piętro)w Kłodzku przy ul. Bohaterów Getta 6. Z rocznika podstawowego wezwanych zostanie 781 mężczyzn, z rocznika starszego – 291, łącznie kwalifikacja w powiecie kłodzkim obejmie 1072 mężczyzn oraz kobiety. Kwalifikacja zakończy się 23 marca br.
Kwalifikacji wojskowej podlegają:
1) mężczyźni urodzeni w 1998 roku;

Firmy na terenie Ziemi Kłodzkiej poszukują pracowników

Autor: 
Mirosław Awiżeń
praca.jpg

9. lutego 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kłodzku pod auspicjami WSSE „Invest Park”odbyła się II konferencja zawodowa pn. „Promocja kształcenia zawodowego w Powiecie Kłodzkim”. Głównym celem tej konferencji było po prostu poszukiwanie przyszłych pracowników do takich firm, jak KPMB Meble Kłodzko, ZPAS Nowa Ruda, które, aby zdobyć odpowiadających im pracowników, patronują „swoim” klasom, a także Leroy Merlin Kłodzko, Umicore Atocat Poland Nowa Ruda - Słupiec, Kayser Automotive Kłodzko Jaszkowa Dolna, czy Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości Kłodzko.