styczeń 2017

Po kilkuletniej przerwie ukazał się kolejny, już IX numer Almanachu Ziemi Kłodzkiej. MOŻNA GO NABYĆ w Kłodzku: w księgarni przy ul. Wita Stwosza, w Muzeum Ziemi Kłodzkiej, w sklepie Madagaskar i w siedzibie redakcji BRAMY (redakcja@mojabrama.pl). Możemy w nim przeczytać, m.in.:
• O wieżach widokowych Ziemi Kłodzkiej
• O Chacie Cyborga w Bielicach
• O Kłodzku i Ziemi Kłodzkiej w latach 1945-1947
• O damie z baranim udźcem
• O pasjach mieszkańców Gminy Szczytna
• I jak zwykle – jest też trochę poezji oraz kalendarz ilustrowany pięknymi zdjęciami

Książkę można nabyć w księgarni w Kłodzku przy ul. Wita Stwosza, w Muzeum Ziemi Kłodzkiej, w sklepie Madagaskar oraz w siedzibie redakcji BRAMY (redakcja@mojabrama.pl).

Jak bawili się kłodzczanie sto lat temu?
Kto był burmistrzem Kłodzka? O dawnych starostach.
Ile było domów i fabryk w powiecie bystrzyckim?
Ile osób hospitalizowało się sto lat temu?
Jak minął sezon uzdrowiskowy?
Kto leciał balonem nad Ziemią Kłodzką?
O powodziach, pożarach i innych klęskach żywiołowych.
O aptekarzu z Radkowa, kłodzkich dobroczyńcach, kolekcjonerze motyli…

Zapraszam serdecznie na spotkanie w kłodzkiej bibliotece 1 lutego 2017 roku, o godz.18:00

Oto jakiś czas temu czeska telewizja publiczna zakończyła emisję pięcioodcinkowego serialu pt. "Kosmo". Naturalnie nic a nic nie zdradzę z treści, no bo kto lubi, kiedy opowiada mu się treść serialu? A opiszę tylko ogólny kierunek pomysłu. Zaznaczony zresztą już w napisach początkowych - serial inspirowany Republiką Czeską! Ciekawe, jak ułożyłby się scenariusz inspirowany RP? Zaraz po takim wstępnym napisie spotykamy nowo mianowanego ministra edukacji... Ambitnego. Takiego, który chce reformować. Proszę, nie róbcie żadnych analogii. Niewskazane.

13 – 24 lutego Ferie zimowe na sportowo dla dzieci i młodzieży - liczne atrakcje w KCKSiR, Muzeum Ziemi Kłodzkiej i Bibliotece Publicznej.

Muzyka: Emmerich Kálmán. Libretto: Leo Stein i Bela Jenbach. Przekład na język polski: Jerzy Jurandot. Spektakl wykonywany jest w całości w języku polskim
Najlepsza i najpopularniejsza operetka Emmericha Kalmana i jedna z najczęściej wystawianych na światowych scenach muzycznych, w której przebój goni przebój, a barwne frazy muzyczne przeplatają się z dynamicznymi układami baletowymi. Któż nie zanuci pochodzących z niej przebojowych melodii.

Biblioteka Publiczna w Szczytnej i Bractwo Rycerskie zapraszają na spotkanie autorskie z Krystyną Oniszczuk-Awiżeń, autorką książki "Ciekawostki z dziejów Ziemi Kłodzkiej".

„Matka Polka Feministka” - książka napisana przez znaną dziennikarkę Joannę Mielewczyk. Już wkrótce spotkanie z Autorką w Kłodzku - 7 lutego godz. 18.00.

Zachęcamy do udziału w spektaklach, seansach filmowych, porankach z bajką oraz warsztatach, które odbędą się w okresie FERII ZIMOWYCH w CETiK-u w dniach 13-26 lutego 2017r.

26 STYCZNIA 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kłodzku odbędą się IV Targi Edukacyjne pod patronatem Starosty Powiatu Kłodzkiego dla Maturzystów Ziemi Kłodzkiej.
Kłodzki „Chrobry” po raz czwarty będzie gościć przedstawicieli wyższych uczelni.
Targi mają charakter otwarty dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z Ziemi Kłodzkiej.
Swoje oferty zaprezentuje 23 uczelni i szkół policealnych z Wrocławia, Wałbrzycha, Zielonej Góry, Legnicy, Opola, Nysy i Kłodzka.
W szkolnej sali gimnastycznej i auli uczelnie będą miały swoje stanowiska wystawowe.