październik 2016

Teatr Zdrojowy w Polanicy Zdroju - 29 października godz. 19.00 Walce miłosne Brahmsa.

Wambierzyce - 28 października godz. 19.00 - koncert z okazji XX-lecia chóru.

29 października godz. 14.00 w świetlicy wiejskiej w Raszkowie - w programie degustacja potraw z ziemniaków.

wycieczka rowerowa 2016.10.16.jpg

16 października 2016r. (niedziela) zapraszamy na wycieczkę rowerową z cyklu "Gmina Aktywna z Natury - Poznaj Swoją Okolicę". Spotkanie uczestników o godz. 9:45 przed Halą Sportową SPA "Jaskinia Niedźwiedzia" w Stroniu Śl. Wyjeżdżamy na trasę o godz. 10:00. Na zakończenie wycieczki ognisko z pieczeniem kiełbasek nad Zalewem w Starej Morawie. Uczestnictwo jest bezpłatne. Organizatorzy: Strońska Grupa Rowerowa oraz SPA "Jaskinia Niedźwiedzia". Na zakończenie wycieczki, wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe.

Wycieczka pn. "W poszukiwaniu Jesieni"

29 października 2016r. o godz. 18.00 (sobota) w sali widowiskowej Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Ślaskim odbędzie się koncert orkiestry WALDSIEVERSDORFER BLASORCHESTER z miejscowości BUCKOW w Niemczech (złożony z dawnych mieszkańców (i ich rodzin) Siennej (Heudorf) oraz Rogóżki (Wolmsdorf) .W programie m.in. utwory: Italo Hits, Charleston For Band, Que Sera, Biscaya, Alte Kameraden Swing, Just A Gigolo, St.Louis Blues March i inne. Mecenat kulturalny nad koncertem sprawuje Pensjonat "Emilia" w Bolesławowie. Wstęp wolny!

Bachowski Chór z Marburga założony został w 1966 roku i łączy ambitne i kształcone głosy chórzystek i chórzystów różnych pokoleń. Nazwa chóru zobowiązuje do prezentowania ambitnej muzyki chóralnej. Obok dzieł Jana Sebastiana Bacha chór prezentuje również kompozycje sakralne i świeckie pochodzące z różnych epok i kierunków stylistycznych historii muzyki.

22 października godz. 11.00 MGOK w Międzylesiu zaprasza wszystkich miłośników, sympatyków i fanów naszych regionalnych pierogów na "Międzyleski Festiwal Pierogów".

Zamek Międzylesie - wernisaż 28 października godz. 18.00. Zapraszamy.

102 Spotkanie z Twórcą w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku. Bohaterem spotkania będzie Krzysztof Koziołek - pisarz, dziennikarz. Zapraszamy 18 października godz. 18.00.

20 października godz. 17.00 - w Muzeum Ziemi Kłodzkiej spotkanie z OLGĄ TOKARCZUK - wybitną pisarką i eseistką oraz z LEO KANTOREM - reżyserem i publicystą ze Szwecji. ZAPRASZAMY!!!