lipiec 2016

Na krótko przed tegoroczną maturą jeden z uczniów zwrócił mi uwagę na to, że nie pojawiają się w "Lekturach" książki, które można nazwać pokoleniowymi. Nie zgodziłem się z takim postawieniem sprawy, ale posłuchałem argumentów do końca. I co? Miał na myśli cykl książek Dymitra Glukhovskyego "Metro", więc z prawdą się nie mijał - to mogą być książki pokolenia! Obiecałem. Dotrzymuję słowa. Krótko o treści. W sposób na wskroś laicki, jeśli tak można napisać. Po nuklearnej jaczejce na powierzchni Ziemi ci, którym udało się przetrwać kryją się przed promieniowaniem na stacjach i w tunelach metra.

Festiwal "Góry Literatury" w Nowej Rudzie, w Ludwikowicach Kłodzkich i w Krajanowie za nami. Artystycznie, społecznie, organizacyjnie to niewątpliwie wydarzenie sezonu. Bez dwóch zdań. Zapewne dużo i długo będziemy o nim rozmawiać. O każdym jego aspekcie. Przede wszystkim o książkach, autorkach i autorach, rozmówcach, o ważnych tezach, o tym wreszcie, że można perfekcyjnie, ciężko wspólnie pracując, stworzyć ważną sferę wymiany myśli. Ważnych myśli. Wśród gości-autorów Festiwalu - Jacek Dehnel. Twórca i artysta w pełnym znaczeniu, bo nie tylko pisarz.

Rodzinne warsztaty tworzenia biżuterii w CETIKU - od lat 7. Liczba miejsc ograniczona!Zajęcia bezpłatne.

Warsztaty taneczno-bębniarskie - 20-24 lipca

23 lipca godz. 9.30-16.30 w Hali sportowej KCKSiR - XIII Międzynarodowy Turniej Integracyjny w Warcabach 100-polowych o Puchar Burmistrza Miasta Kłodzka.

Dobra nowina dla miłośników czworonogów i ich pupili. Od lipca w kłodzkiej Wypożyczalni przyjazna miska świeżej wody dla ochłody w upał i nie tylko. Spacer z pieskiem a po drodze biblioteka. Propozycja ciekawa i ulubieniec szczęśliwy. Zwierzę nie będzie samotne, właściciel zyska na kondycji i jeszcze sobie poczyta. Mało tego, mamy bogaty zbiór książek o naszych ulubieńcach. To nie tylko poradniki, lecz przyjazne opowieści o dużych, małych, łaciatych