maj 2016

Zdarzały się nam w "Lekturach" omówienia książek po ich realizacji filmowej. Udanej lub nie. Dzisiaj odwrotnie. Jest książka, czy będzie ona w przyszłości sfilmowana lepiej lub gorzej? Przekonamy się. Materiał jest ze wszech miar interesujący. Modny, tego nie ma co ukrywać. Wreszcie, co dzisiaj nie bez znaczenia - to książka mocno promowana. Oto więc przed nami kolejna bardzo obszerna fabuła - ponad 800 stron - czyli "Małe życie" Hanyi Yanagihary. Scenariusz można napisać taki, że ho ho.

Wszystkich kreatywnych – dorosłych i dzieci zachęcamy do współtworzenia wystawy "ZRÓB TO SAM" z klocków LEGO - 5 czerwca.

Serdecznie zapraszamy na spacery po Lądku-Zdroju i okolicy. Zaczynamy już w tą niedzielę

Bractwo Rycerskie Matki Bożej Królowej Rodzin w Szczytnej zaprasza na wystawę Kłodzkiego Klubu Fotograficznego pt. "Sezon 15" - 3 czerwca godz. 18.00.

W tegotygodniowych "Lekturach" wywiad-rzeka z artystą. Z prozaikiem, poetą, felietonistą (np. "Tygodnik Powszechny", niegdyś "Respekt"), wydawcą, podróżnikiem, czyli Andrzejem Stasiukiem. Przed tygodniem nasza uwaga koncentrowała się, za sprawą książki Oriany Fallaci, na sprawach politycznych, społecznych, na roli mądrego, zaangażowanego i bezstronnego dziennikarstwa. Dzisiaj o życiu i twórczości - niemal jak w podręczniku literatury! O życiu i twórczości mądrej, emocjonalnej, dość osobnej i dla czytelników ważnej. Rozpisanej tutaj na rozmowy Andrzeja Stasiuka z Dorotą Wodecką.

Kłodzko - kościół pw. W NMP - godz. 18.00. Zapraszamy!